Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
”Stawiamy na rodzinę”
data publikacji: 05.sie.2013

Po raz drugi w dniu 04.08.2013r. odbył się festyn zorganizowany przez Wójta Gminy Liniewo i Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkurs został przygotowany i poprowadzony przez pana Gerarda Pobłockiego, panią Ewę Dunajską oraz Agnieszkę Pobłocą. Hasłem przewodnim festynu było-”Stawiamy na rodzinę”. Ideą festynu jest forma budowania relacji  rodzic-dziecko- społeczność lokalna .

Festyn odbyła się w godzinach popołudniowych na obiekcie Orlik w Liniewie.  Grupa ośmiu rodzin zmagała się w konkurencjach sportowych  przygotowanych  przez animatora sportu na Orliku , któremu dzielnie pomagały prowadząc i sędziując konkurencje panie Ewa Dunajska i Agnieszka Pobłocka. Sztafeta sprawnościowa, skok w dal z miejsca, balonoskoczki, podaj jajko, rzut piłką lekarską, przechodzenie przez szarfy oraz rzut na celność to konkurencje z jakimi przyszło się zmierzyć naszym sportowym rodzinom. Nie było konkurencji, w której brakowałoby emocji, zaangażowania i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, a zdobywane mozolnie punkty za zajmowane miejsca w konkurencjach, skrzętnie zbierane, liczyły się do punktacji końcowej. Po zsumowaniu przez komisję sędziowską punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że pierwsze miejsce gromadząc na swoim koncie 24 punkty zdobyła rodzina państwa Borkowskich i Plat, na drugim miejscu – 20 punktów rodzina Osowskich. Trzecie miejsce z 18 punktami zajęły dwie rodziny  państwa  Wierczyńskich  i państwa Wydrowskich. Czwarte  miejsce przypadło w udziale państwu Kreta, na  których koncie znalazło się 17 punktów. Zaledwie o dwa punkt mniej, zdobyła rodzina państwa Klasa, zajmując tym samym piąte miejsce w turnieju, zaś szóste miejsce państwo Butowscy. W trakcie trwania imprezy okazję do sprawdzenia swoich sportowych umiejętności mieli również biorący w niej udział kibice. Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs rzutów osobistych do kosza oraz „hula-hop” , który zorganizowano dla najmłodszych uczestników zabawy. Szkoda tylko, że krople deszczu wystraszyły nam widownię, dla której przygotowane były jeszcze inne atrakcje sportowe. Nie ma jednak czego żałować, gdyż jak zapewniała wszystkich organizatorka imprezy pani Ewa, to nie ostatnie tego typu spotkanie na naszym obiekcie sportowym, na które już teraz wszystkich zapraszamy. Pamiętajmy- Zdrowie – to nie tylko brak choroby, lecz stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.  Tego właśnie z całego serca wszystkim mieszkańcom naszej gminy ŻYCZYMY!!!

                                                                                                                                                    Organizatorzy.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: