Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysin otrzymało dofinansowanie projektu „Szkoła Liderów Wiejskich”
data publikacji: 08.kwi.2020

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysin otrzymało dofinansowanie projektu „Szkoła Liderów Wiejskich” z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu, który jest kierowany do liderów społecznych z czterech sąsiadujących niewielkich gmin: Liniewo, Nowa Karczma, Stara Kiszewa i Skarszewy. Uczestnikami będą osoby aktywne w środowisku lokalnym: sołtysi/ki, członkowie KGW, OSP, stowarzyszeń, czy grup nieformalnych. Z jednej organizacji można będzie zgłosić 2 osoby, chyba ze pozostaną wolne miejsca.

Planowane wsparcie to: warsztaty tematyczne, 3-miesięczna praca z tutorem (osobą wspierającą, towarzyszącą), zajęcia komputerowe z tematyką związaną z działaniami w organizacjach, porady prawno – księgowe, mini konkurs na ciekawą inicjatywę lokalną z grantami około 3000 zł -10 takich grantów, organizacja Wiejskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

Cieszymy się na możliwość wsparcia lokalnych liderów, rekrutację ogłosimy w maju w związku z panującą sytuacją zdrowotną.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: