Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Strażacy z OSP Gminy Liniewo „Sprzątają Świat”
data publikacji: 19.kwi.2021

W minionym tygodniu, po raz kolejny, strażacy z jednostek OSP w gminie Liniewo (w tym MDP) przystąpili wraz z nastaniem wiosny do zorganizowanej akcji „Sprzątania Świata” na terenie gminy. W akcji brały udział Jednostki OSP z Liniewa, Wysina, Lubieszyna i Głodowa. Druhny i druhowie z wyznaczonych wcześniej rejonów, zebrali pozostawione przy drogach śmieci, oczyścili okolice kąpielisk, gruntownie umyli witacze, a także usunęli dzikie wysypiska. Łącznie zebrano ponad 250 worków różnego rodzaju śmieci, najwięcej szklanych butelek i plastikowych opakowań.

Drodzy Mieszkańcy gminy Liniewo! Nie zaśmiecajmy naszej „Małej Ojczyzny”, która jest naszym wspólnym domem i dobrem. Wyrzucanie śmieci w lasach, na łąkach i przy drogach to bezmyślność i działanie nie tylko na szkodę natury, ale i nas samych. Odpady zanieczyszczają środowisko, pogarszają jakość naszego życia oraz przyczyniają się do zwiększonej emisji gazów cieplarnianych. Wspólnie dbajmy o nasze otoczenie, aby wszyscy Mieszkańcy Naszej Gminy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i poczuciem życia w zgodzie z naturą i dbałością o nasz dom w sensie przyrody, której jesteśmy niezbędną częścią i ważnym ogniwem.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: