Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Tydzień Bibliotek już za nami
data publikacji: 22.maj.2020

Tegoroczny wirtualny Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” jest już za nami. Z uwagi na trwający stan epidemii odbył się on tylko w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy mogli wziąć w nim udział bez wychodzenia z domu, ponieważ biblioteki nadal mają zakaz prowadzenia działalności w formie spotkań czy warsztatów.

 

 

Od 8 do 15 maja, działania Gminnej Biblioteki Publicznej w Liniewie odbywały się głównie w przestrzeni mediów internetowych, a mianowicie przez portal społecznościowy Facebook. Akcję, tradycyjnie rozpoczęliśmy od 8 maja, świętowaniem Dnia Bibliotekarza. W myśl tego wydarzenia, biblioteka w swojej ofercie zaproponowała m. in. literacką krzyżówkę, w której zainteresowani odgadywali hasła związane z czytelnictwem i książką. Następnie poprosiliśmy o zdjęcia prac plastycznych, form przestrzennych czy fotek, przygotowanego przez facebookowiczów, zdrowego, wiosennego posiłku. We wtorek 12 maja, zachęcaliśmy do ułożenia krótkich rymowanek czy wierszyków związanych z biblioteką, czytelnictwem, ulubionym bohaterem lektury. Była tez rozsypanka wyrazowa składająca się z dziewięćdziesięciu rzeczowników i challeng pod nazwą „Z książką w obiektywie”. W piątek 17 maja, z okazji Światowego Dnia Rodzin, poprosiliśmy naszych czytelników o zdjęcia przedstawiające jak spędzają czas wspólnie z najbliższymi. Proszę nam uwierzyć, że pomimo trwającej epidemii, nasi Mieszkańcy są bardzo aktywni w swoich domach, ogrodach czy na podwórkach. Jest nam niezwykle miło, że „zasmakowane” wirtualne spotkania cieszyły się zainteresowaniem. Na tym nasza rola się jednak nie kończy. Zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do udziały w kolejnych wydarzeniach przez nas organizowanych.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: