Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
ULGI PODATKOWE DLA ROLNIKÓW ORAZ PRZEDSIĘBIORCÓW
data publikacji: 07.gru.2012

Rada Gminy Liniewo na sesjach w dniach17 października i 21 listopada 2012r. podjęła uchwały w sprawie podatków na rok 2013.

Na wniosek Wójta Gminy Liniewo – w zakresie podatku od nieruchomości – ulgowo potraktowani zostali przedsiębiorcy, bowiem podstawowe stawki od działalności gospodarczej nie wzrosły w stosunku do stawek za 2012 rok. Takie rozwiązanie ma na celu ograniczenie kosztów działalności przedsiębiorców, co w rezultacie pozytywnie wpłynie na poprawę ekonomiki funkcjonowania firm, a także ma zachęcić przedsiębiorców do inwestowaniaw swoje firmy. Odnośnie innych rodzajów nieruchomości – wprowadzono jedynie minimalne wzrosty stawek podatkowych.

W zakresie podatku rolnego – Rada Gminy na wniosek Wójta Gminy przychyliła się do obniżenia ceny skupu żyta, stanowiącej podstawę naliczania podatku rolnego. Obniżka tej ceny wynosi 15,86 zł/q żyta i jest wyższa od tej, zastosowanej na  2012 roku. Za 1 hektar przeliczeniowy     w 2013r. rolnicy zapłacą nie 189,65 zł, lecz 150,00 zł.

            Ta obniżka jest znaczącym gestem władz naszej gminy w stronę rolników. Zmniejszenie obciążeń podatkowych w sytuacji dużych strat w rolnictwie spowodowanych sierpniowym gradobiciem, jak również kryzysem gospodarczym –  korzystnie wpłynie na poprawę funkcjonowania gospodarstw rolnych.

Sporządziła  EN

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: