Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Uroczysta msza św. z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
data publikacji: 14.lis.2022

Z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Liniewie, odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, radnych gminy Liniewo, strażaków, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy, Kół Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora, uczniów ZO w Liniewie i wielu przedstawicieli różnych jednostek, a także organizacji z terenu gminy Liniewo, a nade wszystko Mieszkańców tej naszej Małej Liniewskiej Ojczyzny.

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Przypomina ono nie tylko o przełomowych dla Polski oraz Europy wydarzeniach, ale i setkach odważnych ludzi, którym przyświecał jeden cel – wolna Polska.

Pięknie przystrojony kościół, sztandary i niezwykle obrazowe kazanie księdza proboszcza Grzegorza Flisikowskiego podkreślały wielką symbolikę tego święta. Wójt Mirosław Warczak w swoim przemówieniu dziękował wszystkim obecnym za wspaniałe świadectwo patriotyzmu. Podkreślał wagę święta Niepodległości, a nade wszystko miłość do Ojczyzny, do tej Ziemi – o którą Nasi Ojcowie i Dziadkowie musieli walczyć.

Powiedział między innymi: „Wolność nie jest nam dana na zawsze. Dlatego powinniśmy ją szanować i pielęgnować, a nawet jak trzeba będzie, to wszyscy razem jak jeden brat czy siostra, o nią walczyć i przelewać własną krew. Działając razem jesteśmy silniejsi i spokojniejsi bo stanowimy tzw. Obronę Cywilną naszych rodzin”.

Po mszy złożono symboliczną wiązankę kwiatów w hołdzie TYM CO WALCZYLI O WOLNOŚĆ. Odśpiewano także Hymn Narodowy.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: