Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Uroczyste poświecenie i otwarcie nowoczesnej inwestycji w Lubieszynie.
data publikacji: 23.lip.2019

W dniu 19 lipca 2019 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie i  oddanie nowej kanalizacji, wodociągu oraz odcinka drogi asfaltowej w Lubieszynie. Symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło przy drodze gminnej koło  remizy OSP.

Tak uroczysty dla Naszej Gminy dzień świętowali z nami nie tylko Mieszkańcy i pracownicy Urzędu, ale również wspaniali, zacni Goście. Przybył między innymi Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Ryszard Świlski, główny wykonawca robót Pan Andrzej Dzienisz , ks. Marek Kaleta, Przewodniczący Rady Gminy, Radni wraz z Panią Sołtys z Lubieszyna.

Następnie  Mirosław Warczak Wójt Gminy Liniewo, przywitał  przybyłych gości i jednocześnie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak dużej, jak na możliwości gminy inwestycji.

Powiedział miedzy innymi: „Jest to nasz wspólny sukces – władz Gminy, radnych minionej i obecnej kadencji oraz Mieszkańców w budowaniu naszego wspólnego dobra. To również ogromna zasługa czcigodnych gości, którzy wspierali zarówno finansowo i organizacyjnie tę inwestycję.

Cieszymy się z faktu, że realizacja tego zadania, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona. Wierzymy, że oddanie do użytku tak nowoczesnej infrastruktury technicznej przyczyni się także do dynamicznego rozwoju zarówno samej miejscowości jak i całej gminy”.

Przypominam, że całkowity koszt budowy wyniósł blisko 5,7 mln. zł. z czego około 2 mln. wyniosło dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich   Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku”.

 

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: