Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
W poniedziałek w drugim tygodniu ferii zimowych Domu Kultury w odbyły się warsztaty plastyczne z Panią Anetą
data publikacji: 07.lut.2018

Cele warsztatów:

·         – rozwój kreatywności oraz sprawności manualnej uczestników

·         –poznanie nowych technik związanych z użyciem przedmiotów codziennych i przeznaczonych do recyklingu

·         –tworzenie prac plastycznych z wykorzystaniem określonego motywu

·        – przede wszystkim dobra zabawa poprzez sztukę

·        – umiejętność pracy samodzielnej lub w grupie

 

W zajęciach uczestniczyło 24 dzieci, była to grupa złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 5-12 lat. Umożliwiło to pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinęło sprawność manualną. Tematy warsztatów było tworzenie świata podwodnego, akwaria, meduzy, rybki. Prace były tworzone w odcieniach błękitu , turkusu i granatu, natomiast rybki w kolorach tęczy. Uczestnicy warsztatów do dyspozycji mieli materiały papierowe, farby , pędzle nożyczki , kleje oraz folie bąbelkowe. Twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna w rozwiązaniach, także wartościowa pod względem estetycznym. Dzieci stosowały techniki mieszane, próbując stworzyć „coś z niczego”.  Nie zabrakło pomysłowości.

Podczas wykonywania prac plastycznych przez dzieci widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych prac plastycznych , dzieci wykazały się oryginalnością i pomysłowością.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: