Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK wizyta Przedszkolaków
data publikacji: 12.maj.2022

W ramach „Tygodnia Bibliotek”, przedszkolaki z grupy „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego w Liniewie wraz ze swoimi opiekunkami, odwiedziły miejscową Bibliotekę Publiczną.

Z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak dużego księgozbioru. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiedziała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się jak należy dbać o książki. Uzyskały wiele cennych informacji o projekcie Mała Książka Wielki Człowiek. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały rysunkowy teledysk do piosenki pt.: „Fruzia w bibliotece” i w skupieniu posłuchały opowiadania Zuzanny Naczyńskiej „Kubuś i przyjaciele”, które przeczytała pani Agnieszka. Pobyt przedszkolaków w bibliotece urozmaicony był dodatkowo wizytą Kubusia Puchatka, który częstował przybyłych smakołykami. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można świetnie się bawić oraz sympatycznie spędzić czas. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki, przedszkolaki wręczyły bibliotekarce podziękowanie. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki i często ją odwiedzać. Serdecznie dziękujemy pani Ani i pani Elwirze za miłe spotkanie.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: