Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wakacje ze strażakami dobiegły końca.
data publikacji: 11.lip.2023

W czwartek 6 lipca, Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak wraz z Prezesem Osp Liniewo Wojciechem Prądzińskim odwiedzili młodzieżowy obóz drużyn pożarniczych w Skrzyni. W podarunku przywieźli im mnóstwo słodyczy.

Młodzi ochotnicy Straży Pożarnej przywitali ich gromkim okrzykiem „czołem” podczas krótkiego apelu.

W miejscowości Skrzynia nad jeziorem Słone, ośmioro odważnych ochotników z jednostki OSP Liniewo uczestniczyło w 12 dniowym Obozie Szkoleniowo Wypoczynkowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W obozie uczestniczyło 215 dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, w tym dwanaścioro z Ukrainy. Przez trwający dwanaście dni turnus, mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, poznać zasady ochrony przeciwpożarowej i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczestniczyli m.in. w zajęciach z ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, medycznego, chemicznego i gaśniczego. Nauczyli się  budowania linii gaśniczej na czas, technik gaszenia pożaru i pracy w zadymieniu.

Był to nie tylko czas nauki, ale też wspólnej zabawy i zawierania nowych przyjaźni. Do dyspozycji mieli kąpielisko i kajaki. Organizatorzy zorganizowali im wieczory filmowe, silent disco, kalambury, zajęcia socjoterapeutyczne, karaoke i mini playback show. Młodzi druhowie szlifowali technikę pływania, ćwiczyli pierwszą pomoc przedlekarską, gotowali, malowali, strzelali z łuku tańczyli i śpiewali. Jednak marsze nocne cieszyły się największą popularnością tzw. noce strachu.

Dzieciaki nie miały czasu na nudę!

Organizatorem wyjazdu oraz opiekunem na obozie była druhna Wiera Bejger. Dobra zabawa, super kontakt z dziećmi to chyba najważniejsze. Jest moc w naszej młodzieży…

Do zobaczenia więc w przyszłym roku!

Obóz dofinansowany jest ze środków Gminy Liniewo.

Autor: Wiera Bejger

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: