Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych
data publikacji: 06.gru.2022

W listopadzie br. we wszystkich powiatach województwa pomorskiego młodzi rolnicy stanęli do rywalizacji na etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i Wiedzy o BHP. Organizatorem tego wydarzenia jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

W powiecie kościerskim olimpiada odbyła się w siedzibie PODR w Lubaniu. Z wszystkich gmin powiatu kościerskiego najliczniejszą reprezentacją byli młodzi rolnicy z  gminy Liniewo, a mianowicie : Szymon Filipski, Robert Freitag, Marcin Jurczak, Mateusz Jurczak, Mateusz Szultka, Łukasz Wenta, Łukasz Węsierski.

Uczestnicy w pierwszym etapie rozwiązywali test składający się z 60 pytań m.in. z produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, ekonomiki, zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy, zagadnień dotyczących PROW 2014-2020 oraz Krajowego Planu Strategicznego WPR, ekologii, OZE, przedsiębiorczości i WGD. Czterech najlepszych uczestników przeszło do drugiego etapu i odpowiadało na pytania przed komisją egzaminacyjną. Z gminy Liniewo do eliminacji przeszli Marcin Jurczak i Szymon Filipski.

Wszyscy laureaci powiatowych zmagań 14 grudnia 2022 r. będą uczestniczyć w etapie wojewódzkim w PODR w Lubaniu, na który serdecznie zapraszamy (finał będzie można śledzić w mediach społecznościowych).

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: