Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Za nami trzeci już festyn „Dzień Sąsiada”
data publikacji: 17.cze.2024

W niedzielę 9 czerwca, odbył się już po raz kolejny festyn p.n. „Dzień Sąsiada”.

Od godziny 15.00 na placu gdzie znajdował się dawny dworzec PKP, noszący obecnie nazwę Stacja Liniewo Pomorskie, rozpoczęto imprezę. Wszystkich zgromadzonych powitali, Mirosław Warczak Wójt Gminy Liniewo i Lucyna Piwowarczyk Dyrektor Domu Kultury w Liniewie.

Na to wspólne świętowanie przygotowano wiele atrakcji. Tym razem skupiliśmy się na najmłodszych mieszkańcach, bo kiedy dzieci się bawią, rodzice mogą porozmawiać z przysłowiowym „sąsiadem”. Dlatego dzieci miały okazję poskakać na dmuchańcach, zjeść watę cukrową, popcorn, lody, pomalować „buźkę”, zrobić sobie brokatowy tatuaż czy warkoczyki.

Praktycznie całe popołudnie prowadzono animacje i konkursy, a w przerwach posłuchać można było wspaniałych utworów muzycznych zaśpiewanych i zinterpretowanych przez uczestników zajęć wokalnych z Domu Kultury w Liniewie. Na scenie zaprezentowała się również sekcja taneczna. W czasie gdy młodsza cześć mieszkańców zajęta była zabawą, nieco starsza część zgromadzonych, mogła zasiąść przy wspólnych stołach, pobiesiadować i porozmawiać.

Niewątpliwą atrakcją był pokaz strażaków z OSP Liniewo. Na placu przygotowano zaaranżowaną scenę wypadku z poszkodowanym kierowcą. Pokaz miał na celu przedstawienie przebiegu wydobycia poszkodowanego oraz udzielenia pierwszej pomocy.

Podczas trwającego pokazu dh Wojciech Prądziński, będący Prezesem Gminnym OSP Liniewo, komentował działania podejmowane przez strażaków. Zachęcał również młodych ludzi do wstępowania w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zwieńczeniem trzygodzinnego festynu była zabawa w pianie przygotowana przez strażaków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg niedzielnej imprezy.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: