Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Zabawa Andrzejkowa w GOKSiR w Liniewie
data publikacji: 02.gru.2019

“Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 30 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W dzień św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.W naszym domu kultury, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy “Andrzejki”. Dom Kultury powitał wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna, magiczna dekoracja. Spotkanie z animatorami, którzy bawili nasze dzieciaki to nie jedyna atrakcja andrzejkowego święta. Na salach na dzieci czekały kolejne emocje i przeżycia. Tym razem już wszystkie osoby mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego serca. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.
Taki dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

Organizatorzy; GOKSiR oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie

 

 

 

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: