Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Zebranie sprawozdawcze OSP Głodowo
data publikacji: 22.lut.2023

W sobotę 18 lutego, odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze  OSP w Głodowie.

O godzinie 18.00 w Sali Wiejskiej przy remizie strażackiej, spotkali się druhowie ochotnicy z miejscowej jednostki wraz z całym zarządem, dość liczna grupa MDP oraz zaproszeni goście.

Wśród zaproszonych byli m.in. Mirosław Warczak Wójt Gminy Liniewo, Jacek Sosnowski Sekretarz Gminy Liniewo, mł. bryg. Rafał Duzowski Zastępca Komendanta PSP w Kościerzynie, Krzysztof Michnowski Radny Rady Powiatu Kościerskiego, radni Sylwia Klajst i Arkady Grabski, przedstawiciele zaprzyjaźnionej jednostki z OSP Pogódki oraz z pozostałych jednostek OSP z Gminy Liniewo. Przy stole prezydialnym zasiedli również Komendant Gminny dh Wiesław Szarmach oraz Prezes Zarządu Gminnego dh Wojciech Prądziński.

Zebranie przebiegało według stałego porządku. Przegłosowano kilka istotnych zmian w statusie jednostki z Głodowa i udzielono jednogłośnie absolutorium Zarządowi za rok 2022. Podczas odczytywania sprawozdań wyświetlono dwie prezentacje zdjęć z działań jednostki OSP i MDP.

Złożono również wiele życzeń strażakom jak i ich rodzinom, a najważniejsze z nich to te, by wyjazdów było jak najmniej i tylko szczęśliwych powrotów z akcji.

Można by jeszcze długo pisać o tym zebraniu, natomiast warte uwagi są dwa najbardziej istotne tematy, o których warto wspomnieć.

Pierwszym, bardzo istotnym był zeszłoroczny remont remizy strażackiej oraz zakup wozu strażackiego. Bardzo wiele osób zaangażowało się by wesprzeć marzenie jakim było posiadanie średniej wielkości wozu strażackiego. Do jego urzeczywistnienia potrzeba było mnóstwo ludzi dobrego serca, zaangażowania sił oraz środków, zgromadzonych nie tylko przez ochotników z Głodowa, ale również ogromnego wsparcia ze strony Urzędu Gminy  Liniewo.

Kolejnym tematem, nie mniej ważnym i budzącym emocje była wielka strata dla jednostki w Głodowie i nie tylko, dh Jarosława Gierszewskiego. Wieloletni Prezes i zarazem niezapomniany opiekun MDP zostawił po sobie mnóstwo dobrych wspomnień i pustkę w sercach wielu ludzi, gdyż OSP Głodowo niezmiennie kojarzyło się z dh Jarkiem. Dla uczczenia jego pamięci zebranie rozpoczęto minutą ciszy, a na zakończenie kiedy robiono sobie pamiątkowe zdjęcie  nie sposób było zapomnieć, że to pierwsze zebranie sprawozdawcze kiedy jego zabrakło.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: