Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Jarmark Bożonarodzeniowy ,,Smaku i Tradycji” w Gminie Liniewo
data publikacji: 15.gru.2018

Jarmark Bożonarodzeniowy ,,Smaku i Tradycji” w Gminie Liniewo to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tym wyjątkowym czasie „Serce Gminy” zaczyna bić mocniej. Liniewskie Centrum staje się tłem dla świątecznej atmosfery. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu pierników i pysznych pierogów, na mieszkańców Liniewa i okolic czekało mnóstwo świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczarowała każdego.
W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy po raz czwarty odbył się specjalnie dla naszej społeczności. W namiotach pojawiły się świąteczne ozdoby z drewna, kordonku, różnych kolorowych, błyszczących materiałów. Wszystkie te wspaniałości wykonane zostały przez uczniów z naszych szkół, przez niepełnosprawne osoby z Środowiskowego Domu Pomocy z Lubieszyna, a także przez zdolne mieszkanki z terenu gminy Liniewo. Na placu tradycyjnie było można skosztować pysznych pierogów pani Reginy Domagała, można było także zakupić pierogi w różnych smakach przygotowanych przez panią Urszulę Potrykus z Wysina.
Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć artystów ze Szkoły Podstawowej z Głodowa i Zespołu Oświatowego z Liniewa i Garczyna. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Wysina przygotowali Jasełka. Wystąpiły również dzieci i młodzież z sekcji wokalno – tanecznych i wokalnych działających przy GOKSiR. Na scenie zaprezentowała się nasza wychowanka Kamila Raca z pięknymi utworami Wodeckiego, Prońko, a także zaśpiewała kolędę dla nieobecnych. Święty Mikołaj pojawił się o godz. 11.00, obdarowywał uczestników jarmarku słodkościami. Od kilku lat prowadzącym na scenie jest Paweł Myszkier z Wysina, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za stworzenie dobrej atmosfery i świątecznego klimatu. Panu Wójtowi Mirosławowi Warczakowi za pomysł w organizacji tego wydarzenia, które wpisaliśmy na stałe w kalendarz imprez. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, przede wszystkim Wam Drodzy Mieszkańcy za obecność, za wspólne spędzanie czasu, za miłe słowa i za wsparcie, które mobilizuje nas do wszelkich działań.
Podczas Imprezy nagrodzono uczestników konkursu na „Najładniejszą Choinkę Bożonarodzeniową”. 12 grudnia, trzy osobowa komisja w składzie: Bożena Wardyn, Aneta Gajewska, Genowefa Rekowska, wyłoniła zwycięzców konkursu. Prace oceniane były przede wszystkim pod kątem samodzielnego wykonania i zgodności pracy z tematem konkursu.

4

Pod wzgląd braliśmy również pomysłowość, użyty materiał oraz walory artystyczne. Wyniki konkursu:

Kategoria: Przedszkolaki i kl. „0”
I miejsce Hubert Nadolny
II miejsce Antek Koprek
III miejsce Aleksandra Tusk

4

Kategoria: kl. I – III
I miejsce Tycjan Droździk
II miejsce Mateusz Wenta
III miejsce ex aequo Maja i Czarek Stolc

4

Kategoria kl. IV – VI
I miejsce Patrycja Gołuńska
II miejsce Zuzanna Dobek
III miejsce Olimpia Droździk

s

Kategoria kl. VII – VIII
I miejsce Seweryn Richert

Wyróżniono dwie osoby (za ciekawy, oryginalny pomysł)
Amelia Grabska
Oliwia Skiba

s

Pozostali uczestnicy: Michał Koliński, Natalia Richert, Waldemar Kupper, Tomasz Wenta, Julian Nadolny, Roksana Górecka, Małgorzata Pliszka, Zuzanna Kurszewska, Hubert Grabski, Oliwia Miotk, Fabian Richert, Kacper Kobiela, Kacper Szandrach, Julia Wanta, Tomasz Henrych, Adrian Gurski, Zuzanna Dalecka, Zuzanna Tusk, Anna Mielewczyk, Dawid Wenta, Wiktoria Kałużna, Adrian Góra

Organizatorzy IV Jarmarku Bożonarodzeniowego ,,Smaku i Tradycji”: Wójt Gminy Liniewo, pracownicy GOKSiR i Biblioteki Publicznej w Liniewie.

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: