Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
data publikacji: 01.cze.2015

28 maja sześćdziesięcioro dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola „Wesołe promyczki” udało się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Liniewie. Przedszkolaki i uczniowie klasy „0” z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Na spotkaniu dzieci poznały różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Dowiedziały się także kim jest czytelnik, jak można stać się pełnoprawnym czytelnikiem i co trzeba uczynić, aby się do biblioteki zapisać. Pani bibliotekarka wytłumaczyła przedszkolakom w jaki sposób należy szanować książki i w jakiej pozycji powinno się je czytać. Podczas prezentacji kilku książeczek dzieci zapoznały się także z księgozbiorem biblioteki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Kolejnym elementem spotkania było rozwiązywanie zagadek związanych ze znajomością bajek. Dzieci wykazały się fenomenalną znajomością tematu. Odpowiadały bezbłędnie, uzupełniając brakujące hasła bajkowych postaci. Spotkanie nie mogło obyć się bez głośnego czytania, maluchy wysłuchały bajki  pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Nagrodą za uważne słuchanie, były kolorowanki z postacią żółwika Franklina i słodki upominek.

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: