Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
„My rodzinę dobrą mamy” – Festyn rodzinny w Zespole Oświatowym w Garczynie
data publikacji: 15.cze.2015

03 czerwca 2015 r. w naszej szkole po raz kolejny rozbrzmiały słowa piosenki ,,Moja wesoła rodzinka”, która stała się hymnem festynu rodzinnego ,,Mama, Tata i Ja”.

Festyn tradycyjnie rozpoczął się od występów dzieci. Tym razem były to prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy. Były zatem przedstawienia teatralne, występy wokalne, układy taneczne. Trzeba przyznać, że mamy utalentowane dzieci! Na twarzach zgromadzonych rodziców dostrzec można było radość, dumę, a czasem także wzruszenie. Na koniec pierwszej części wspólnie odśpiewano festynowy hymn.   Podczas drugiej części uroczystości mieliśmy okazję przenieść się w XVII wiek, a wszystko za sprawą Bractwa Rycerskiego , które przybyło z Bytowa i rozbiło obóz na boisku szkolnym. Był to regiment kaszubski króla Jana III Sobieskiego. Najpierw odbyła się prezentacja rycerzy, a później wszyscy chętni mieli okazję postrzelać z łuku, przyodziać się w zbroję rycerską, powalczyć mieczem, wybić monetę czy wraz z damami dworu zatańczyć.Można też było wpisać się do pamiątkowej księgi za pomocą….gęsiego pióra i atramentu. Ciekawy punkt festynu stanowił występ Rafała Zachmieleńskiego, który oczarował szczególnie chłopców żonglerką ogniem.
Nie zabrakło oczywiście lodów, słodyczy, ogniska z kiełbaskami, a dla rodziców przygotowano słodki poczęstunek.                                                                                                                                                                                 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia i zaszczycili nas swoją obecnością oraz tym, którzy  pomogli w organizacji festynu : Radzie Rodziców, Mamom, które upiekły ciasta, paniom z kuchni w Zespole Oświatowym w Liniewie, pani Magdalenie Pliszce, państwu Kropidłowskim, pani Alinie Troce, panu Tadeuszowi Borkowskiemu, panu Mieczysławowi

Landowskiemu.

http://pl.fotoalbum.eu/gar1415/a847291   

 

http://pl.fotoalbum.eu/gar1415/a847286   

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: