Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
V Olimpiada Sportowa w Garczynie
data publikacji: 19.cze.2015

V SZKOLNA   OLIMPIADA    SPORTOWA  –  SP  GARCZYN

15 czerwca  2015 roku w naszej szkole  odbyła się V Olimpiada Sportowa.

Celem imprezy było :

  • zapoznanie młodzieży z historią igrzysk olimpijskich, ze znakami i symbolami olimpijskimi,

  • wpojenie zawodnikom zasad zdrowej rywalizacji i fair play,

  • wyłonienie medalistów na poziomie poszczególnych klas,

  • wspólna sportowa zabawa.

Przy sprzyjającej pogodzie uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Dyrektor szkoły  – pani  Katarzyna Woźniak – Plichta .Ceremonia zgodnie z tradycją rozpoczęła się od wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt, przedstawienia hasła i maskotki olimpijskiej, oraz zapalenia znicza olimpijskiego.. Następnie przedstawiciele sportowców i sędziów złożyli uroczyste ślubowanie o przestrzeganiu zasad fair play. Po zakończeniu części oficjalnej  uczniowie udali się na boisko, na którym rozegrano zawody w poszczególnych dyscyplinach. Każdy uczestnik olimpiady wystartował w siedmiu konkurencjach (bieg krótki, bieg długi, skok w dal z miejsca, skoki na skakance, rzut piłką lekarską ,strzał do bramki – unihokej, lotki ).

Po zakończeniu konkurencji sportowych  odbyło się podsumowanie. Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przewidziano medale, wszyscy zaś uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Podczas ceremonii zamknięcia Olimpiady uroczyście zdjęto flagę olimpijską i przekazano ją na ręce pani dyrektor, aby przechowała ją do następnych igrzysk. Przy dźwiękach uroczystego hymnu zgaszono tegoroczny znicz olimpijski

Kolejna, piąta już Olimpiada Sportowa w Szkole Podstawowej w Garczynie była radosnym wydarzeniem – pełnym wzruszeń, zdrowej rywalizacji i niezapomnianych, sportowych  emocji.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: