Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Ćwiczenia strażackie w firmie FilJan
data publikacji: 11.lip.2022

W minioną sobotę tj. 9 lipca wszystkie jednostki OSP z Gminy Liniewo wspólnie z jednostką PSP w Kościerzynie przeprowadziły ćwiczenia strażackie w firmie FilJan w Liniewie.

Nieprzypadkowo wybrano ten obiekt gdyż jak wspomniał właściciel pan Karol Mazur „(…) już mieliśmy kiedyś pożar więc wiemy, że lepiej zapobiegać”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w hali budynku z zadymieniem obiektu wraz z wyniesieniem osób poszkodowanych i udzieleniem im pierwszej pomocy. Strażacy musieli wyłączyć zasilanie prądu, usunąć drzewo torujące drogę do obiektu i sprawdzić dostęp do nowo wybudowanego zbiornika z wodą na terenie zakładu.

Wspólne ćwiczenia zgrywające, były okazją do zapoznania się z ewentualnymi zagrożeniami na terenie obiektu.

Nasi ochotnicy wraz z druhami z PSP z Kościerzyny dziękują serdecznie Kierownictwu Zakładu za wspólną akcję oraz przygotowany poczęstunek.

Dziękuję wszystkim druhnom i druhom ze wszystkich jednostek OSP Liniewo za niezawodne przybycie, udział i niezwykle sprawnie przeprowadzone ćwiczenia zainscenizowanej sytuacji zagrożenia pożarowego zakładu produkcyjnego na terenie naszej gminy. Dziękuję Wam wakacyjnie z całego serca .                      

                                                                /-/ Mirosław Warczak

                                                                 Wójt Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: