Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Cykl zajęć rekreacyjnych – zabawowych dla dzieci i młodzieży z naszej gminy
data publikacji: 20.lut.2013

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych GOKSiR, Biblioteka, oraz Centrum Kształcenia w Liniewie zorganizowali cykl zajęć rekreacyjnych – zabawowych dla dzieci i młodzieży z naszej gminy.     W okresie od 11 do 15 lutego 2013r. przygotowaliśmy urozmaicony program zajęć, by młodzi liniewianie w sposób aktywny spędzili wolny czas od nauki. Idea przyświecająca organizatorom ferii zimowych to jak największy udział dzieci i młodzieży z gminy Liniewo.

 

Już w poniedziałek pierwszego dnia ferii, 24 dzieci próbowało swoich sił w konkursie plastycznym „Świat z plasteliny”. Dla ułatwienia panie prowadzące spotkanie, przygotowały gotowe pejzaże zimowe, które należało wykleić plasteliną. Ci którzy chcieli uzyskać większą liczbę punktów, sami szkicowali obrazki. Wtorek był dniem tańca i muzyki. Znany choreograf z Malborka Pan Jacek Suchiński spotkał się z tancerkami z gminy Liniewo Dziewczęta w wieku od 5 do 16 lat mogły uczyć się pod okiem profesjonalisty różnych kroków tanecznych. Pan choreograf  na warsztatach dawał cenne wskazówki dobrego tańca. W środę 13 lutego, maluchy miały możliwość obejrzenia na wielkim ekranie gminnego rzutnika, projekcję filmu „Madagaskar 3”. Był popcorn, był soczek, było milo i zabawnie. Z kolei w czwartek na  sali widowiskowej GOKSiR pod nadzorem animatorów gier i zabaw odbywały się zajęcia rekreacyjne, podczas których przeprowadzano konkursy  sprawnościowe oraz turnieje drużynowe. Pan Krzysztof Gdaniec wraz  z małżonką ponad 2 godziny w południowy czwartek zabawiali nasze dzieciaki. Piątek był chyba najbardziej wyczekiwanym dniem pierwszego tygodnia ferii, ponieważ tego właśnie dnia odbył się wyjazd do kina „Remus” w Kościerzynie. Zorganizowana grupa dzieci wraz z opiekunami, miała okazję obejrzeć piękny animowany filmy w wersji 3D pt. „Zambezia”. Niesamowite złudzenia optyczne były tak wyraźnie, że długo pozostaną w pamięci tych najmłodszych.

 

 

Przed nami kolejny tydzień atrakcji i dobrej zabawy. Porównując liczbę uczestników z latami poprzednimi można wyciągnąć wniosek, że mimo wzrastającej konkurencji jest spore zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem, oraz, że nasza  oferta jest nader atrakcyjna.

ZAPRASZAMY NA

II tydzień ferii 2013!

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: