Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
DOŻYNKI GMINNE W GŁODOWIE 2014
data publikacji: 02.wrz.2014

31. sierpnia odbyły się Dożynki  Gminne w Głodowie. O godzinie piętnastej odprawiona została Msza Święta w Kościele filialnym Świętego Maksymiliana Marii Kolbe przez Księży Proboszczów Janusza Grzybka z Pogódek, Grzegorza Flisikowskiego z Liniewo, Andrzeja Żura z Wysina oraz Rafała Cieszyńskiego z Garczyna.

Po Mszy Św. korowód dożynkowy przeszedł na miejsce uroczystości, na plac przy siedzibie OSP w Głodowie. Korowód prowadziła  Orkiestra Dęta „LinStarT” z Liniewa. Na przygotowanym odświętnie i udekorowanym wspaniale placu odbyła się druga część uroczystości. Zaszczytną funkcję starostów dożynek pełnili Państwo Janina i Ludwik Miotk. Starostowie tradycyjnie przekazali chleb dożynkowy na ręce Pana Mirosława Warczaka – Wójta Gminy Liniewo oraz Pana Wiesława Szarmacha – Przewodniczącego Rady Gminy. Chleb został połamany i rozdany wśród wszystkich zgromadzonych na uroczystości dożynkowej. A było ich tego dnia ogromnie dużo, najstarsi mieszkańcy Głodowa nie pamiętają takiego „najazdu” gości! Naszą gminną uroczystość zaszczycił swą obecnością Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Kazimierz Plocke, który, jak co roku, odznaczył rolników z gminy Liniewo medalem ,,Zasłużeni dla rolnictwa”. W tym roku byli to:

            Krzysztof Michnowski

Henryk Cierocki

Janina Miotk

Piotr Pałkowski

Rafał Brzeziński

Józef Żołądowski

Krzysztof Peek

Gabriela Troka

Stanisław Klawikowski

Maria Wnuk – Lipińska

Henryk Wałdoch

Stanisław Tusk

Katarzyna Jurczak

            Alfons  Lenc
Po oficjalnych przemówieniach Wiceministra oraz  Wójta Gminy  nadszedł czas na część konsumpcyjną i artystyczną. Jak każdego roku  na wszystkich zebranych czekały pyszności przygotowane przez Panią Reginę Domagała: ciasta, bigos, chleb ze smalcem, leczo, grochówka, żurek i fasolka. Dodatkową atrakcją niedzielnego popołudnia były konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, które prowadził aktor z Gdyni Pan Tomasz Więcek.

Na estradzie jako pierwsza wystąpiła kapela kaszubska ,, Buffet” z Kartuz, ale główną atrakcją wieczoru, która przyciągnęła tłumy uczestników, był koncertu  Pani TERESY WERNER. Serdecznie dziękujemy pani Teresie za wspaniały koncert pełen miłości, energii muzyki i dobrego serca. Z pewnością zapamiętamy go na długo.  Wieczorem na estradzie pojawił się zespół „CANTARE”. Zabawa „rozkręciła” się na dobre i trwała do północy. Dożynki to święto chleba i tych, którzy go współtworzą: Boga i Ludzi.  Jako organizatorzy tegorocznych dożynek serdecznie  dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego ważnego dla Gminy wydarzenia, jest nam bardzo miło i przyjemnie, że możemy liczyć na Państwa pomoc. Dla takiej publiczności warto organizować tego typu imprezy i podtrzymywać tradycje w naszej gminie.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: