Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Liniewo zwycięzcą Turnieju Samorządów Powiatu Kościerskiego!!!
data publikacji: 25.sie.2014

Pełnym sukcesem zakończył się dla Gminy Liniewo „XXII Turniej Samorządów Powiatu Kościerskiego”, który odbył się w niedzielę (24 sierpnia ).

Do rywalizacji stanęło 8 zaprzyjaźnionych gmin i Miasto Kościerzyna: Stara Kiszewa, Dziemiany, Karsin, Nowa Karczma, Lipusz, Gmina Kościerzyna, Miasto Kościerzyna, Powiat Kościerski i Liniewo.

Zawodnicy konkurowali w 8 konkurencjach:

  1. „Piosenka lub wiersz o gminie”

  2. „Wbijanie gwoździa młotkiem”

  3. „Wrzutka z kulka”

  4. „Podawanie jajka na odległość”

  5. „Układanie puzzli na czas z motywem pieniądza”

  6. „nawlekanie igły”

  7. „Skoki przez skakankę”

  8. „Balonowe konfetti”

Oprócz konkurencji z udziałem drużyn wśród  atrakcji zapewnionych przez organizatorów, były także stoiska, prezentujące poszczególne gminy i miasta. Gminę Liniewo reprezentowała Orkiestra dęta  LinStarT

Ze zwycięskim pucharem z turnieju do domu wrócili oprócz Liniewa zawodnicy z Lipusza (II miejsce) i Starej Kiszewy  (III). Pozostałe drużyny otrzymały nagrody pocieszenia: uścisk rąk wice-starosty Zbigniewa Stancla .

 

Zwycięstwo tej niewielkiej gminy w turnieju powiatowym świadczy o tym, że zamieszkuje ją bardzo zgrana, zintegrowana, zawsze chętna do wspólnej zabawy społeczność, która poprzez swoje zaangażowanie w imprezy sportowo-rekreacyjne wspólnie dba o dobry wizerunek swojej gminy.

Niech żałują wszyscy nieobecni, których przestraszył deszcz, bo atmosfera  podczas turnieju była bardzo gorąca, a rywalizacja drużyn zacięta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i  godne reprezentowanie naszej gminy na turnieju gmin. W szczególności dziękujemy KGW w Liniewie za wykonanie liniewskiego hitu pt. ”Bałkanica”.

Wiesława Stolc

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: