Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Gminne obchody DNIA STRAŻAKA
data publikacji: 17.maj.2013

 W dniu  05 maja 2013r. w Głodowie odbyły się gminne obchody DNIA STRAŻAKA.  Wzięli w nich udział strażacy wszystkich jednostek OSP Gminy Liniewo t.j. z Głodowa, Wysina, Liniewa i Lubieszyna.

Ponadto  przybyli zaproszeni goście m.in. władze Zarządu Powiatowego ZOSP RP z dh Jackiem Kmieciakiem, władze PSP w Kościerzynie z Komendantem Powiatowym  st. bryg. Tomaszem Klinkoszem, władze samorządowe z Panem Wójtem Mirosławem Warczakiem oraz Przewodniczącym Rady- Wiesławem Szarmachem, Zarząd Gminny ZOSP w Liniewie,  sołtysi, dyrektor miejscowej szkoły oraz mieszkańcy naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką wszystkich strażaków przed remizą OSP w Głodowie, następnie wraz z zaproszonymi gośćmi w asyście gminnej orkiestry dętej ”LinStarT”  pomaszerowano do miejscowej kaplicy na uroczystą mszę św, pod przewodnictwem ks. Kapelana Janusza Grzybka. We mszy asystowali proboszczowie parafii Wysin i Liniewo.

 

 

Po mszy uroczystości przeniosły się na plac przed remizą. Tam odznaczono wyróżniających się w minionym okresie druhów medalami i odznakami. Następnie okolicznościowe życzenia i podziękowania złożyli zaproszeni goście. Prezes miejscowej jednostki dh Jarosław Gierszewski bardzo serdecznie podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji ww uroczystości. Podkreślił szczególny wkład Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Głodowa, które zadbały o niezwykle ważną stronę kulinarną  imprezy. Osobne podziękowania skierował do Pana Wójta Mirosława Warczaka i władz samorządowych, bez których wsparcia trudno byłoby zorganizować tak dużą uroczystość. Należy nadmienić, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka zostały sfinansowane przez budżet Gminy Liniewo.

 

 

 

Po oficjalnych uroczystościach Komendant Gminny dh Wiesław Szarmach tradycyjnie zaprosił wszystkich na strażacką grochówkę oraz poczęstunek wewnątrz remizy, którą przygotowała Pani Domagałowa. Następnie odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich na wolnym powietrzu. Przygrywał zespól „Standard” z Głodowa. Zabawa trwała do północy i na szczęście obyło się bez niepotrzebnych ekscesów. Wydaje się, że wszyscy byli zadowoleni i cel imprezy został osiągnięty. Ze strażackim pozdrowieniem żegnamy się do przyszłego roku.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: