Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Gminny festyn z okazji Dnia Dziecka za nami
data publikacji: 29.maj.2023

W minioną niedzielę 28 maja, odbył się gminny festyn z okazji Dnia Dziecka. Zgodnie z tradycją „Dzień Dziecka” otworzyła Dyrektor Domu Kultury w Liniewie Lucyna Piwowarczyk witając serdecznie dzieci, rodziców i przybyłych gości. Kilka słów w stronę dzieci skierował również Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak.

Popołudniową zabawę, rozpoczęła występem tanecznym, grupa z sekcji Domu Kultury w Liniewie, którą przygotowała pani Natalia. Na wszystkich uczestników imprezy czekały liczne atrakcje. Organizatorzy zadbali o to, aby każde dziecko znalazło na festynie coś dla siebie. Dzieci i ich opiekunowie ochoczo brali udział w zabawach, grach i konkursach przygotowanych przez „Animacje Paula”. Były bańki mydlane, zabawa z piłeczkami, konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, balonowe zoo oraz malowanie twarzy i kolorowe plecione warkoczyki. Dziewczęta z GOKSiR i Biblioteki tworzyły przecudne brokatowe tatuaże. Przez cały czas maluchy mogły swobodnie bawić się i umilać sobie czas, korzystając z dmuchanego placu zabaw czy foto budki. Tak jak w poprzednich latach, nie zawiedli druhowie ochotnicy z OSP Liniewo. Ogromnym powodzeniem cieszyły się przejażdżki wozem strażackim i kurtyna wodna z węża strażackiego. Dla ochłody serwowano ufundowane przez sołtysa wsi Liniewo Henryka Miotk i Radę Sołecką, smaczne lody. Na łasuchów czekała masa słodkości i zimne napoje. Była też wata cukrowa i popcorn, które zasponsorowała Biblioteka Publiczna w Liniewie. Zabawa, przy pięknej, słonecznej pogodzie trwała do ostatnich minut festynu, dzieci niechętnie opuszczały piknik. W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i duża frekwencja uczestników. Imprezę uważamy za udaną. Wesołe miny i uśmiechy na twarzach dzieci są najwspanialszym podziękowaniem dla organizatorów.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: