Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
GRAND PRIX – Wrak Race Liniewo
data publikacji: 01.wrz.2022

W minioną niedzielę 28 sierpnia odbyła się pierwsza edycja GRAND PRIX – Wrak Race Liniewo. To dość niezwykłe wydarzenie, które przyciągnęło uwagą wielu mieszkańców gminy Liniewo jak i fanów z różnych stron, wystartowało z przytupem w miejscowości Liniewskie Góry.

Pomysłodawcami i organizatorami tego wyścigu byli panowie Tomasz Truszczyński i Maciej Jurczak. Dla osób niezorientowanych, musimy podkreślić, że WRAK RACE to wyścigi starych, często bardzo wysłużonych samochodów (niejednokrotnie bardzo ciekawie wystylizowanych) na szutrowym torze.

Warto zaznaczyć, że impreza miała szczytny charytatywny charakter. Uczestnicy jak i oglądający mogli wesprzeć Środowiskowy Dom Samopomocy i Ośrodek Rehabilitacji Psychoruchowej w Lubieszynie, a także chorujących na ślepotę Lebera braci Kacpra i Darka. Imprezie towarzyszyła również zbiórka nakrętek dla „Piramidy Pomocy”.

W rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Liniewo w Liniewskich Górach, udział  wzięły 3 grupy: kobiety, młodzież i mężczyźni. Kobieca i młodzieżowa rywalizacja obejmowała serię 3 wyścigów po 5 okrążeń, natomiast rywalizacja męska to 5 serii po 5 okrążeń. Ostatni wyścig to seria okrążeń w których wszystko może się zdarzyć. Nosi on dość znamienną nazwe „Ostatni dech” i w tej rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy wcześniejszych wyścigów. Rywalizujący ze sobą uczestnicy jeżdżą tak długo aż na torze zostaną już tylko 3 auta.

Tak przedstawia się końcowa tabela wyścigów:

Całą imprezę charytatywnie poprowadził Marcin Łankowski.

Wydarzenie to dostarczyło mnóstwo wrażeń zarówno miłośnikom wyścigów złomów jak i tym, którzy po raz pierwszy spotkali się z tego typu rywalizacją. Już dziś informujemy, że kolejne dwie edycję będą miały miejsce 18 września 2022 roku oraz 16 października 2022 roku i ponownie będą wspierały braci z Nowej Karczmy. Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów z niedzielnego wyścigu udało się zebrać 4 550,00 zł i 500 kg nakrętek.

Każdy kto chciałby wesprzeć tych młodych ludzi, przed którymi jeszcze niebotyczna kwota do uzbierania może pomóc  za pośrednictwem platformy siepomaga.pl.

Przypomnijmy, że Darek i Kacper to bracia z Nowej Karczmy, którzy chorują na wrodzoną chorobę genetyczną. Wadliwy gen Darka i Kacpra można naprawić za pomocą leku – terapii genowej, która jest dostępna w leczeniu chorób oczu od niedawna. Cena za wyleczenie jednego oka to ponad 1,5 mln zł.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia w tym:

ED-GOLD

CAMPLAS

GOSPED

PRO-CYNK

USŁUGI WIELOBRANŻOWE WOJCIECH PRĄDZIŃSKI

ZYGA TRANSPORT

TOMIL PARTS

WÓJT GMINY LINIEWO

GOKSIR LINIEWO

GMINA LINIEWO

PIRAMIDA POMOCY

OSP LINIEWO

 Ze swojej strony gratuluję wspaniałego sukcesu wszystkim organizatorom i prowadzącym te wyścigi. Jest to po prostu, mówiąc naszym językiem, strzał prosto w dziesiątkę. Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne edycję.

/-/ Mirosław Warczak

Wójt Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: