Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Konwent Wójtów, Burmistrza i Starosty Powiatu Kościerskiego
data publikacji: 03.lip.2013

W dniu 02.07.2013 odbył się w Liniewie Konwent Wójtów, Burmistrza i Starosty Powiatu Kościerskiego. Włodarze gmin i miasta Kościerzyny oraz Starosta Powiatu Kościerskiego debatowali nad problemami związanymi ze stanem dróg na terenie powiatu i możliwościami ich szybkiej i efektywnej renowacji.

O aktualnych możliwościach działań w tym zakresie poinformował wójtów Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bogusław Skwierawski. Dalsza część debaty dotyczyła spraw związanych z odbiorem śmieci w obrębie poszczególnych  gmin i logistycznym przygotowaniu do realizacji tego zadania. Szczegóły realizacji tego działania przedstawił włodarzom gmin Wojciech Pomin – Prezes Związku Gmin Wierzyca.

Podczas Konwentu został także zredagowany i podpisany apel w sprawie ustalenia rekompensat w formie subwencji środowiskowych dla gmin oraz dodatkowych dopłat środowiskowych do gruntów objętych planem zadań ochronnych dla obszarów chronionych. Apel zostanie przesłany do Ministra Środowiska – Marcina Korolca. Treść podpisanego apelu przez wójtów i burmistrza zostanie przesłana także do wiadomości: Parlamentarzystów, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, Marszałka Województwa Pomorskiego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Związku Gmin Pomorskich i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: