Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Krótka migawka z działalności referatu komunalnego
data publikacji: 12.sie.2021

W ostatnim czasie dokonaliśmy odbioru prac związanych z przebudową dróg:

  • w Chróstach Wysińskich blisko 1000 metrów,
  • w Głodowie ponad 600 metrów,
  • w Wysinie, ul. Słoneczna ponad 175 metrów.

W Szkole Podstawowej w Głodowie zmodernizowano chodnik wiodący do głównego wejścia do Szkoły – Sekretariat. W trakcie są uzgodnienia dotyczące budowy chodnika w Głodowie w kierunku Starego Wieca.

Przechodząc do następnej miejscowości to na uwagę zasługuje fakt, że także w Starym Wiecu zakończyliśmy już prace przy ogrodzeniu terenu świetlicy. Na terenie tej miejscowości trwają także prace związane z uruchomieniem kolejnego otworu studziennego. Działania te mają poprawić stan bezpieczeństwa dostarczania odpowiedniej ilości wody szczególnie w okresach przesileń sieci i suszy.

W miejscowości Wysin wykonywane są prace związane z budową zbiorników retencyjnych, co jest jednym z elementem dużej inwestycji w magistralę wodociągową łączącą miejscowość Wysin i Chrósty Wysińskie.

Przed 15 sierpnia br. planujemy rozpoczęcie dostawy płyt betonowych Yomb. Prace budowlane rozpoczniemy od drogi w kierunku Bukowego Lasu i sukcesywnie, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, będziemy realizować kolejne etapy utwardzenia w innych lokalizacjach na terenie sołectw Liniewo, Wysin, Chrztowo, Iłownica, Głodowo.

W centrum wsi Liniewo przygotowujemy się do poprawy wizerunku placu Papieskiego, gdzie planowany jest montaż stylowej fontanny oraz ławek. Mając na uwadze potrzebę edukacji Mieszkańców, przy urzędzie planuje się montaż nowoczesnego urządzenia (automatu) do zbiórki elektroodpadów, które ma na celu uczyć segregacji odpadów.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: