Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Zakończyliśmy zbiórkę złomu na terenie gminy Liniewo
data publikacji: 12.sie.2021

Miło nam poinformować, że wielkim, wspólnym sukcesem, pomimo początkowych wielu kontrowersji, zakończyła się akcja zbiórki złomu na terenie gminy Liniewo. Nasi Mieszkańcy przekazali blisko 24 tony złomu, który został przekazany strażakom ochotnikom na zakup wyposażenia, sprzętu czy modernizację strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych z Liniewa, Głodowa, Wysina i Lubieszyna. Przypominam, że akcja została zainicjowana przez Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka wspólnie z sołtysami i OSP Gminy Liniewo oraz Referatem Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się osiągnąć wielki sukces.

Taki wynik nie byłby możliwy gdyby nie aktywność naszych mieszkańców, przedsiębiorców, zakładów pracy oraz sołtysów i radnych z poszczególnych miejscowości, a także strażaków OSP z terenu gminy Liniewo. Z naszej strony, składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i ludziom wielkiego serca za ofiarność i zaangażowanie w zbiórkę złomu. Tak jak obiecaliśmy, trzy sołectwa, tj. Orle, Głodowo i Lubieszyn, które uzbierały największą ilość, otrzymają siłownie zewnętrzne. Poszczególne ilości zebrali:

  • Sołectwo Orle (8 849 kg złomu)
  • Sołectwo Głodowo (6 667 kg złomu)
  • Sołectwo Lubieszyn (4 763 kg złomu)
  • Sołectwo Wysin (2 801 kg złomu)
  • Sołectwo Liniewo (828 kg złomu)

Lokalizację oraz termin montażu siłowni zewnętrznych ustalimy wspólnie z sołtysami trzech sołectw, które wykazały się największą aktywnością.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: