Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Liniewo. Gmina przyjazna gospodarce i mieszkańcom
data publikacji: 24.maj.2013

Gmina Liniewo rozwija się, rozrasta, pięknieje z tygodnia na tydzień. Drobnymi kroczkami, systematycznym marszem, czasem skokiem osiąga założone cele rozwoju – wszystko według przemyślanych planów strategicznych, długofalowych, perspektywicznych.

Tworzą je i czuwają nad ich realizacją Wójt Mirosław Warczak, Rada Gminy z Przewodniczącym Wiesławem Szarmachem, pracownicy Urzędu Gminy, a śledzi cała społeczność Gminy. Informowaliśmy o tym, co zostało zrobione w przeszłości, o tych kilometrach chodników, świetlicach wiejskich, obiektach sportowych z „Orlikiem” na czele, o wyremontowanych placówkach, o kanalizacji kolejnych miejscowości, o oczyszczalni ścieków i innych naszych przedsięwzięciach. Do ostatnio zakończonych zaliczamy: zbudowanie drogi bitumiczno-asfaltowej w Lubieszynie, oddanie do użytku boisk sportowych w Wysinie i Głodowie, zakup sprzętu drogowego (równiarka, walec, samochód dostawczy), wspólnie z Powiatem ułożenie kolejnych chodników… Natomiast w trakcie realizacji są (między innymi):  budowa świetlicy wiejskiej w Iłownicy, budowa sieci kanalizacyjnej w  Wysinie, Starym Wiecu i Płachtach, budowa dróg bitumiczno-asfaltowych w Liniewie (ul. Pstronga i Gruszki) w Liniewie  i w Liniewskich Górach, usuwanie wyrobów zawierających azbest, budowa placów zabaw, przygotowanie studium uwarunkowań,-dostawa mediów w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, termomodernizacja budynku Urzędu Gminy, zakup samochodu dla OSP w Liniewie, przygotowanie inwestycji rozbudowującej Orlika (skate park, zaplecze sanitarne, lodowisko, mini golf…), rekultywacja składowiska odpadów w Liniewskich Górach.

 

 

 

Mówiąc o dynamicznym rozwoju mamy na myśli nie tylko te, które widoczne są gołym okiem i oczywiste, bo materialne. Prężność działania objawia się także w inicjatywach podejmowanych przez szkoły, w mnogości i różnorodności propozycji Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, w liczbie i jakości spraw załatwianych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w sukcesach konkursowych i operacyjnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wójt przyznał w latach 2008-2012 170 stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce, kulturze i działaniach artystycznych na łączną kwotę 73 000 złotych. Jako pierwsi w powiecie będziemy stawiać farmę wiatrową, śledzimy u nas poszukiwanie gazu łupkowego, stworzyliśmy specjalną strefę ekonomiczna, a przedstawiamy tylko niewielki ułamek tego, co dzieje się obecnie w Gminie Liniewo.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: