Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Młodzi pod żaglami
data publikacji: 24.maj.2013

Uczniowie klas piątych trzech szkół naszej gminy, SP Liniewo, SP Głodowo i SP Garczyn  uczestniczą w realizacji projektuPomorskie-dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W ramach tego działania młodzież uczestniczyła w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych metodą projektu wykonując prezentacje, plakaty, makiety czy inne wybrane przez siebie tematy prac projektowych.

Realizując projekt nasi uczniowie uczestniczyli również w żeglarskim  pikniku naukowym, na którym spotkali się z mistrzem olimpijskim Mateuszem Kuśnierewiczem, brali udział w warsztatach edukacyjnych w Sulęczynie oraz w praktycznych zajęciach żeglarskich w HOW Funka na jeziorze Charzykowskim. Rozwijane kompetencje informatyczne, historyczne, tożsamości regionalnej wiedzy o morzu i gospodarce morskiej czy umiejętności pracy w grupie podnoszą znacząco poziom wiedzy naszych uczniów i zaowocują w dalszych etapach edukacyjnych.

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: