Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Obchody 11 Listopada w Gminie Liniewo
data publikacji: 11.lis.2023

W dzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w całym kraju odbywały się różnego rodzaju obchody. Nie inaczej było w naszej gminie. We wszystkich kościołach odbyły się msze św. za ojczyznę.

W liniewskim kościele parafialnym, odbyła się uroczysta msza sprawowana przez Księdza Proboszcza Grzegorza Flisikowskiego z udziałem: Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka, Skarbnik Gminy Liniewo Alicji Koprek, Przewodniczącej KGW w Liniewie Wandy Ciecholewskiej oraz członkiń, Przewodniczącego Rady Gminy Liniewo Adama Sosnowskiego,  Radnych, Sołtysów, Pracowników Urzędu Gminy w Liniewie, Pracowników GOKSiR z Lucyną Piwowarczyk na czele, Pracowników GOPS, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Liniewie Agnieszki Kosieckiej, Strażaków, Pszczelarzy, Dyrektorów Szkół jak i młodzieży oraz licznie zgromadzonych Mieszkańców.

Mszę tradycyjnie rozpoczęto uroczystym wprowadzeniem przedstawicieli Gminy i poczt sztandarowych. Ksiądz Proboszcz w pięknym, patriotycznym kazaniu podkreślał jak ważna powinna być dla nas Ojczyzna, a wraz z nią Bóg i Honor, wartości dzięki którym nasi przodkowie mimo tylu lat niewoli, wywalczyli dla nas wolność.

Po zakończeniu eucharystii Mirosław Warczak w swoim przemówieniu zaznaczył, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, a Ojczyzna jest wartością, o którą powinniśmy dbać i nigdy się jej nie wstydzić.  

Na zakończenie uroczystości odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę” , następnie już przed budynkiem kościoła Hymn Polski oraz złożono symboliczne wiązanki pod krzyżem.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za piękną patriotyczną postawę.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: