Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Opowieści z teczki Profesora Książeczki
data publikacji: 08.lis.2018

7 listopada 2018r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Liniewie odbył się zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, spektakl autorski Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.

Widzami teatrzyku były dzieci z Przedszkola „Wesołe Promyczki”, zerówka oraz uczniowie klas I-III z ZO w Liniewie. Spektakl miał na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek.

Podczas przedstawienia maluchy poznały profesora Książeczkę, który uwielbia czytać, a w zaciszu swojej leśnej pracowni tworzy różne opowieści, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki. Szalony bohater przeprowadził widzów przez świat wyobraźni. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci miały możliwość poznania Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Misia Chrapisia. Dzieci pomogły profesorowi odkryć, że bajki ukryte w jego teczce mogłyby trafić do wydawnictwa, a później na regały wielu bibliotek. 

Podczas występu aktorzy zapewnili widowni dobrą zabawę, co było widoczne na uśmiechniętych twarzach maluszków. Dzieci wychodząc odważnie na scenę wykazywały się sporą aktywnością. Spektakl dopełniły kolorowe kostiumy oraz wspaniała oprawa muzyczna.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: