Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pierwsza sesja VII kadencji Rady Gminy Liniewo
data publikacji: 03.gru.2014

W poniedziałek 01.12.2014 r. po raz pierwszy zebrali się radni, których wybraliśmy 16 listopada br. To była wyjątkowa sesja. Nowi samorządowcy złożyli ślubowanie. Zaprzysiężony  został także na kolejną kadencję Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak.

 

Pierwsze posiedzenie rady gminy zwołane zostało zgodnie z Kodeksem Wyborczym  na wniosek komisarza wyborczego i miało bardzo uroczysty charakter.

Radni złożyli ślubowanie. Jego tekst został zapisany w ustawie o samorządzie gminnym i brzmi: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Po odczytaniu Roty radni kolejno odpowiedzieli: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.


Ślubowanie złożył też Mirosław Warczak, wybrany w pierwszej turze na Wójta Gminy Liniewo. Rota przysięgi brzmi: „Obejmując urząd wójta Gminy Liniewo, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”.


Pierwsze obrady poprowadził radny senior, którym był Edmund Troka. Obrady prowadził do momentu wybrania w tajnym głosowaniu nowego przewodniczącego rady gminy. Został nim Wiesław Szarmach.

 

W trakcie uroczystej sesji rady gminy zaplanowano także przemówienie Wójta Gminy Mirosław Warczak. W swoim przemówieniu powiedział między innymi:

 

„Pragnę pogratulować wszystkim obecnym radnym sukcesu wyborczego. Pragnę także podziękować i pogratulować wspaniałej pracy i osiągnięć radnym poprzedniej kadencji, którzy nie otrzymali mandatu na tą kadencję – dziękuję, będziemy dalej współpracować dla dobra gminy. Dziękuję Wam Drodzy Szanowni Państwo – Mieszkańcy tej Gminy za tak liczną frekwencję przy urnach wyborczych. Pokazaliście, że dobro naszej gminy leży Wam głęboko na sercu. Dziękuję również za to, że przy urnach wyborczych zdecydowaliście się oddać na mnie swój Głos. To dzięki Wam i  w waszym imieniu będę mógł realizować nasz Program Wyborczy, który zakłada: Kontynuację stabilnego, wiarygodnego i  konsekwentnego rozwoju naszej Gminy. Gospodarczy i apolityczny rozwój Gminy jest zadaniem dla pokoleń. Po ostatnich  III –ech kadencjach wszyscy jesteśmy w  tej Gminie Zwycięzcami. Odpowiedzialni jesteśmy nie tylko za to, co robimy, lecz i za to czego nie robimy. Demokracja lokalna ma to do siebie, że dla nas najważniejszą sprawą jest dobro naszych Mieszkańców. Do najważniejszych decyzji jak wiecie dochodzimy przez dialog, a nie konfrontację słowną. Dialog i wymiana poglądów buduje, kłótnia niszczy i nie prowadzi do niczego. Liczymy się ze zdaniem każdego mieszkańca, bo wszyscy jesteśmy tu gospodarzami, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wykształcenia czy orientacji politycznej.”

Kończąc przemówienie do radnych i zebranych gości Wójt Gminy powiedział: „Jeżeli ktoś myśli, że zrobi wszystko dla gminy sam, to już powinien zapomnieć, że cokolwiek zrobi. Tylko wspólnie dochodzi się do wytyczonych celów. To wiem z mojego doświadczenia i z tradycji, w której wyrosłem. Tylko z wami, bo bez was nie mogę nic!!!”

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: