Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Podziękowanie dla naszych Strażaków
data publikacji: 22.cze.2022

„Bogu na chwałę ludziom na ratunek”

Zgodnie z przyświecającym mottem rycerzy św. Floriana – ratują ludzi i pomagają gdzie tylko mogą.

Jak powszechnie wiadomo na terenie gminy Liniewo funkcjonują 4 jednostki OSP, zrzeszając ludzi, zawsze to podkreślamy – dobrej woli. Ochotnicza Straż Pożarna to powołanie, a nie zawód, choć często absorbuje druhów tak bardzo, że śmiało można powiedzieć o pracy na kolejny etat.

Wszyscy wiemy co należy do ich głównych zadań, jednak są dni w których nasze druhny i druhowie wchodzą w inne role. Tak też było podczas obchodów Dnia Dziecka na terenie gminy. Jak co roku mogliśmy liczyć na ogromną pomoc ze strony wszystkich jednostek OSP. W każdej miejscowości, w której zorganizowano obchody dla najmłodszych mieszkańców gminy obecni byli strażacy. Największą radość sprawiają naszym milusińskim i ich rodzicom przejażdżki wozem strażackim. Druhowie z uśmiechem na twarzy witają wszystkich oczekujących na przejazd. Dbają nawet o tych, którzy z rezerwą lub obawą podchodzą do tej atrakcji. W wozach strażackich często czekają pluszaki, co sprawia, że na małych buźkach pojawia się uśmiech. Nie sposób wymienić wszystkiego w co jeszcze zaangażowali się na kolejnych spotkaniach z dzieciakami, bo przecież udział strażaków – ochotników w imprezie to zawsze ogromne wydarzenie i atrakcja. Przyszedł więc czas na podziękowania.

Kochani Nasi Ochotnicy, dziękujemy Wam za waszą pracę, za ratowanie ludzkiego życia i mienia, ale i za wizerunek Strażaka – Człowieka budzącego zaufanie, uśmiechającego się do dzieci i bawiącego się razem z nimi. Dziękujemy za czas poświęcony nam mieszkańcom, tym małym i tym dużym. Za niesłabnący entuzjazm i empatię z jaką podchodzicie do drugiego człowieka. Za to, że zawsze można na Was liczyć.

Niech Wam Pan Bóg błogosławi, a św. Florian strzeże. Jeszcze raz dziękujemy!

Wójt Gminy Liniewo

/-/Mirosław Warczak

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: