Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
data publikacji: 20.lis.2019

Szanowni Państwo,

 

to już kolejny rok Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, edycja na 2020 r. a na dniach zakończyły się konsultacje społeczne projektu „Regulamin konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja 2020 priorytety 2-4”. Także program dotacyjny dla organizacji pozarządowych – Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO jest już realizowany przez Narodowy Instytut Wolności.

W związku z powyższym Wojewoda Pomorski zaprasza Państwa ( tj. wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie województwa pomorskiego) na spotkanie informacyjne, które poprowadzi dla Państwa przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i przedstawi założenia oraz zasady uczestnictwa w konkursach w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2020 r., a także przybliży założenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

 

Dodatkowo, specjalnie dla Państwa koordynator „Korpusu Solidarności”, którego realizatorem w województwie pomorskim jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Słupsku przedstawi najważniejsze zadania tego nowego projektu, który zainicjowany został na I Forum Wolontariatu 24 października 2019 r.

„Korpus Solidarności” to wieloletni program rządowy, stanowiący odpowiedź na jeden z istotnych problemów w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest wciąż niski poziom zaangażowania Polaków w wolontariat w porównaniu z większością państw Zachodu. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wyszedł z inicjatywą wieloletniego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego. Jednym z pierwszych jego narzędzi jest Program „Korpus Solidarności”.

 

Orientacyjnie czas trwania spotkania ok 2-3 godzin.

Zaproponowany termin spotkania 9 grudnia 2019 r. godz. 10.00 sala 156 im Lecha Kaczyńskiego (pierwsze piętro, wejście główne IV) Pomorski Urząd Wojewódzki, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk

Zapraszamy Państwa już od 9.30 do Sali 157 na poczęstunek i chwilę rozmowy.

Uprzejmie zatem proszę o potwierdzenie Państwa obecności na maila bądź na nr telefonów podane niżej do dnia 5 grudnia 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona.Spotkanie jest bezpłatne, delegujący ponosi koszty dojazdu we własnym zakresie.

 

Informacje organizacyjne:

na terenach wokół najbliższego sąsiedztwa Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  są ograniczone  możliwości parkowania z uwagi na prace budowlane. Proszę zatem dostatecznie szybciej zaplanować podróż oraz pozostawienie samochodów w strefach parkowania na terenie Śródmieścia. Największa ilość ponad 1000 miejsc parkingowych jest dostępnych w Forum Gdańsk, położonego w niewielkiej odległości od Urzędu.

Pozostaje również do państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań

 

Pozdrawiam

Izabela Michnowska

Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego

Do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

mail: izabela.michnowska@gdansk.uw.gov.pl

tel. 30 77 719 (pokój 393)- tel. 789408027

 

 

Więcej informacji o znajdziecie Państwo na stronie Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego:

 

https://www.niw.gov.pl/

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: