Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Przed nami Święto Niepodległości! Świętuj razem z nami Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości!
data publikacji: 07.lis.2018

Władze samorządowe Powiatu Kościerskiego serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizowane w ramach Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim   w dniu 11 listopada br.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz  uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.

Ok. godz. 13.10 odbędzie się przemarsz korowodu ulicami miasta, do udziału w którym serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców.

 

Przemarsz odbędzie się ul. Świętojańską, Józefa Wybickiego, Lubomira Szopińskiego, Wojska Polskiego, Gdańską, Dworcową pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Begama” z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

 

Po uroczystościach przy Grobie i Pomniku, zapraszamy wszystkich na godz. 14.30 do Ogródka Jordanowskiego, gdzie odbywać się będzie Piknik Patriotyczny z wieloma atrakcjami towarzyszącymi, takimi jak m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie, rozpoczęcie XI Rajdu Niepodległości, konkursy oraz ognisko i grochówka dla wszystkich uczestników.

Po zakończeniu Pikniku w Ogródku Jordanowskim, serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej „Sokolnia”, gdzie odbędzie się finał Rajdu Niepodległości.

Gorąco zachęcamy do udziału w uroczystościach!

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: