Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Spotkanie opłatkowe w Iłownicy
data publikacji: 15.gru.2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsii zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Jak co roku zgodnie z Gminna tradycją w kolejnym sołectwie , tym razem w Iłownicy w Sali wiejskiej  w czwartek 14 grudnia o godzinie 12.00 odbyło się spotkanie. Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycili nas specjalni goście, którzy licznie przybyli a w szczególności przedstawiciele Gminy: Wójt Mirosław Warczak, Skarbnik Gminy Alicja Koprek  dyr. GOPS Bożena Wardyn, Radni Pan Jerzy Bałachowski , Czesław Freitag, Ksiądz ,Proboszcz Andrzej Żur oraz Pani Danuta Skuza z małżonkiem.

Podtrzymując tę piękną tradycję, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Wysina przygotowały część artystyczną, która zachwyciła gości.

Ogromne zaangażowanie młodych artystów wprowadziło uczestników spotkania  w nastrój wigilijny. Przy tradycyjnym poczęstunku można było porozmawiać na różne tematy, złożyć sobie miłe życzenia , a przede wszystkim mile ze sobą spędzić czas.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Leszka Plichty z Wysina , który grała na akordeonie i wspólnie z gośćmi śpiewała nasze polskie kolędy.  

 

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(…).”

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: