Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Szymon Filipski z Wysina zwycięzcą Olimpiady Młodych Producentów Rolnych na etapie powiatowym.
data publikacji: 18.lis.2019

W Kościerzynie, w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, w dniu 14 listopada 2019 roku odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie oraz Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Eliminacje zostały zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w  Kościerzynie. Współorganizatorami były Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Gdańsku oraz Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku.

Wśród osób przystępujących do konkursu było 2 przedstawicieli z gminy Liniewo, Szymon Filipski z Wysina i Marcin Jurczak z Liniewskich Gór. Jako pierwsze odbyły się eliminacje pisemne Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Uczestnicy pisali test składający się z 50 pytań.

Kolejne odbyły się eliminacje Olimpiady z BHP w Rolnictwie. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Zwycięzcą eliminacji w Kościerzynie został Roman Kiżewski, drugie miejsce zajął Konrad Kubisz, trzecie Rafał Januszewski. Trójka laureatów weźmie udział w eliminacja wojewódzkich, które odbędą się w PODR w Lubaniu.

Do ścisłego finału ustnego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zakwalifikowali się panowie: Szymon Filipski, Konrad Kubisz oraz Paweł Warenycia.

Po zaciętych bojach finałowych wyłoniono zwycięzcę, którym został Szymon Filipski. Laureat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz puchar ufundowany przez Andrzeja Dolnego, Dyrektora PODR w  Lubaniu. Drugie miejsce zajął Paweł Warenycia, a trzecie Konrad Kubisz. Wszystkim finalistom złożono serdeczne gratulacje, życząc im dalszych sukcesów zawodowych oraz zwycięstwa  podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 10 grudnia w Lubaniu. W eliminacjach wojewódzkich biorą udział wszyscy finaliści. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Pana Szymona Filipskiego.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: