Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
To był jubileusz!!!
data publikacji: 14.paź.2013

W czwartek, 10 października 2013 roku, do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie przybyło, na zaproszenie Wójta Mirosława Warczaka, dziesięć par małżeńskich (jedenasta zaproszona nie mogła przyjść).

Ci goście to małżonkowie, którzy obchodzili w ostatnim czasie „okrągłe” jubileusze trwania ich związku – pięćdziesiąte i pięćdziesiąte piąte. W spotkaniu, organizacyjnie przygotowanym przez zespół GOKSiR-u z dyrektor Lucyną Piwowarczyk na czele oraz Michalinę Zielińską z miejscowego USC, uczestniczyli – poza gospodarzem i jubilatami – wieloletnia emerytowana kierownik USC Felicja Szutenberg i mający nie mniej lat pracy w UG, były sekretarz Bronisław Brzeski. Ponadto swą obecnością uroczystość uświetnili księża Andrzej Żur, proboszcz parafii wysińskiej i Rafał Cieszyński sprawujący swą posługę w parafii garczyńskiej. Byli też pracownicy Urzędu Gminy (Danuta Skuza, skarbnik i Jacek Sosnowski, sekretarz).

Małżonkom:

Państwu Jadwidze i Wacławowi Czaja, Państwu Stefani i Mieczysławowi Drążek, Państwu Annie i Bogusławowi Gliszczyńskim, Państwu Agnieszce i Mieczysławowi Idczak, Państwu Irenie i Władysławowi Piwowarczyk oraz Państwu Helenie i Klemensowi Plichta, którzy obchodzili Złote Gody, Wójt Mirosław Warczak wręczył w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wszyscy jubilacie, a w tym pięćdziesięciopięciolatkowie

Państwo Zofia i Władysław Figiel, Państwo Dorota i Zygmunt Kleist, Państwo Marianna i Józef Lipski, Państwo Gertruda i Zygmunt Pałubiccy oraz Państwo Teresa i Józef Stolz, otrzymali kwiaty upominki i ogromnie dużo życzeń na dalsze, w zdrowiu upływające lata życia. Życzenia składali oficjele, młodzież , księża, a pani skarbnik zrobiła to nawet „śpiewająco”. Okolicznościowy poczęstunek z ogromnym tortem na czele (a raczej pośrodku stołu) i wspólne, chóralne śpiewy uzupełniły tę nadzwyczajną uroczystość.

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: