Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
V Jarmark Bożonarodzeniowy „Smaku i Tradycji”
data publikacji: 17.gru.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy ,,Smaku i Tradycji” w Gminie Liniewo to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tym wyjątkowym czasie „Serce Gminy” zaczyna bić mocniej. Liniewskie Centrum staje się tłem dla świątecznej atmosfery. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu pierników i pysznych pierogów, na mieszkańców Liniewa i okolic czekało mnóstwo świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczarowała każdego.
W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy po raz piąty odbył się specjalnie dla naszej społeczności. W namiotach pojawiły się świąteczne ozdoby z drewna, kordonku, różnych kolorowych, błyszczących materiałów. Wszystkie te wspaniałości wykonane zostały przez uczniów z naszych szkół, przez niepełnosprawne osoby z Środowiskowego Domu Pomocy z Lubieszyna, a także przez zdolne mieszkanki z terenu gminy Liniewo. Na placu tradycyjnie było można skosztować pysznych pierogów pani Reginy Domagała, można było także zakupić pierogi z kapustą i grzybami przygotowane przez panią Urszulę Potrykus z Wysina. Z kolei panie z KGW z Lubieszyna sprzedawały pyszne domowe wypieki.
Dziękujemy Panu Wójtowi Mirosławowi Warczakowi za pomysł w organizacji tego wydarzenia, które wpisaliśmy na stałe w kalendarz imprez. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, przede wszystkim Wam Drodzy Mieszkańcy za obecność, za wspólne spędzanie czasu, za miłe słowa i za wsparcie, które mobilizuje nas do wszelkich działań.
Podczas Imprezy nagrodzono uczestników konkursu na „Najładniejszego Anioła Bożonarodzeniowego”. Do Domu Kultury wpłynęło 35 prac. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, zgodne z tematem i starannie wykonane. Powołano komisję w składzie: Renata Gach, Felicja Wojewska, Emilia Prabucka, która 4 kategoriach wiekowych wyłoniła łącznie 12 miejsc i 3 wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

Klasa „O” i przedszkolaki
I miejsce Antonina Grabska
II miejsce Antek Koprek
III miejsce Nikola Richter
WYRÓŻNIENIE: Gracjan Kistowski

Klasy I-III
I miejsce Amelia Lass
II miejsce Hubert Grabski
III miejsce Tomasz Wenta
WYRÓŻNIENIE: Zuzanna i Julia Breska

Klasy IV-VI
I miejsce Patrycja Gołuńska
II miejsce Amelia Grabska
III miejsce Julia Balachowska
WYRÓŻNIENIE: Nikodem Żołądek

Klasy VII –VIII
I miejsce Jakub Żakowski
II miejsce Seweryn Richert
III miejsce Olimpia Droździk z bratem Tycjanem

 

Organizatorzy V Jarmarku Bożonarodzeniowego ,,Smaku i Tradycji”: Wójt Gminy Liniewo, pracownicy GOKSiR i Biblioteki Publicznej w Liniewie.

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: