Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
„Wieczór Andrzejkowy”
data publikacji: 26.lis.2013

W czwartek – 21.11. 2013r. w siedzibie Domu Kultury w Liniewie odbył się „Wieczór Andrzejkowy”.

„Zamiast siedzieć w domu – Spędź wieczór razem z nami”. W tym roku to hasło przyświecało spotkaniu integracyjnemu z inicjatywy Zarządu Kół Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem przewodniczących KGW. Był to wieczór wyjątkowy.

Jak mówi stare, polskie przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Co prawda w gronie pań nie było dużo panien na wydaniu, gdyż prawie wszystkie mają już swoje rodziny, ale popularne „Andrzejki” od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Wróżb nie było , ale okazja do integracji członkiń koła i nie tylko członkiń, gdyż na to spotkanie byli zaproszeni goście w osobach wójta gminy, przewodniczącego rady gminy, pani dyr. banku spółdzielczego oddział w Skarszewach, radna gminy Liniewo pani Łucja Rudnicka było wiele.

Z tej okazji na stołach znalazły się wyśmienite przekąski, smaczne potrawy i pyszne ciasta przygotowane przez panie gospodynie. Nie zbrakło ciepłych i zimnych napojów.

Pomysł z wieczorkiem andrzejkowym jak zawsze, był strzałem w dziesiątkę. Taki „wieczór”, to okazja do wspomnień, opowieści, wspólnego śpiewania i dobrej zabawy. Odbyły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z sekcji gitarowej i tanecznej z GOKSiR, oraz odbył się pokaz kosmetyczny skierowany głównie do pań , który poprowadziła profesjonalna kosmetyczka z Liniewa Monika Pstrong. Czwartkowe spotkanie przyniosło wszystkim dużo radości i poprawiły humor na długi czas. W miłej atmosferze panie i panowie doskonale się bawili. Na koniec należy zauważyć, że niezastąpione członkinie z gminnych KGW tryskają energią i zarażają pozytywnym działaniem naszą społeczność przynosząc dumę i chwałę swojemu regionowi.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: