Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wieczór Andrzejkowy w Liniewie
data publikacji: 29.lis.2018

W środę – 28.11. 2018r. w siedzibie Domu Kultury w Liniewie odbył się „Wieczór Andrzejkowy”.
„Zamiast siedzieć w domu – Spędź wieczór razem z nami”. W tym roku to hasło przyświecało spotkaniu integracyjnemu z inicjatywy Zarządu Kół Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem przewodniczących KGW. Był to wieczór wyjątkowy.
Jak mówi stare, polskie przysłowie „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Co prawda w gronie pań nie było dużo panien na wydaniu, gdyż prawie wszystkie mają już swoje rodziny, ale popularne „Andrzejki” od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Wróżb nie było , ale okazja do integracji członkiń koła i nie tylko członkiń, gdyż na to spotkanie byli zaproszeni goście w osobach Wójta Gminy pana Mirosława Warczaka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Adama Sosnowskiego , Pani Skarbnik Alicja Koprek, Pani Maria Labuda, Pani Barbara Okrój oraz Pani Joanna Mękal. Z tej okazji na stołach znalazły się pyszne ciasta upieczone przez Panią Reginę Domagała.
Pomysł z wieczorkiem andrzejkowym jak zawsze, był strzałem w dziesiątkę. Taki „wieczór”, to okazja do wspomnień, opowieści, wspólnego śpiewania i dobrej zabawy. Odbyły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z sekcji wokalnych oraz tanecznych z GOKSiR, ale najbardziej oczekiwanym występem były piosenki w wykonaniu Pań z KGW Liniewo- to one rozbawiły publiczność i zachęciły inne członkinie do wspólnego śpiewania ( piosenką Teresy Werner , bo Miłość jest Piękna . Nasze wspólne spotkanie przyniosło wszystkim dużo radości i poprawiły humor na długi czas. W miłej atmosferze panie i panowie doskonale się bawili. Na koniec należy zauważyć, że niezastąpione członkinie z gminnych KGW tryskają energią i zarażają pozytywnym działaniem naszą społeczność przynosząc dumę i chwałę swojemu regionowi.
Organizatorzy spotkania GOKSiR w Liniewie

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: