Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wizyta uczniów „zerówki” w liniewskiej bibliotece
data publikacji: 18.maj.2022

18 maja, Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie zerówki z Przedszkola Publicznego w Liniewie. Dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i jaki proces książka musi przejść, aby trafić na biblioteczny regał, a później do rąk czytelników. Poznały różnicę miedzy biblioteką, a księgarnią, dowiedziały się co należy zrobić aby zapisać się do biblioteki i jak należy obchodzić się z książkami.

Maluszki z uwagą wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w Bibliotece”, a także obejrzały teledysk do piosenki „Fruzia w bibliotece”. W dalszej części spotkania, dzieci przechodziły się między regałami i oglądały znajdujące się na półkach woluminy. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik dla najmłodszych, gdzie miło można spędzić czas grając w gry, układając puzzle czy rysując obrazki. Ogromną niespodzianką tego dnia była wizyta Kubusia Puchatka, który częstował wszystkich słodkościami. Uczniowie „zerówki” byli zaskoczeni tym, na jak wiele sposobów można spędzać czas wolny w bibliotece i zadowoleni ze spotkania, obiecywali odwiedzać ją częściej.

Serdecznie dziękujemy paniom: Ilonie, Dorocie i Elżbiecie za przybycie i wspaniałą atmosferę podczas spotkania🥰😃

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: