Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wolontariat rozwija wieś
data publikacji: 04.gru.2012

Projekt „Wolontariat rozwija wieś” jest pilotażowym programem z zakresu wolontariatu długoterminowego, który jako komponent został wpisany do tegorocznego konkursu w Programie Operacyjnym Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012. Federacja Inicjatyw Oświatowych wspólnie z Fundacją Wspierania Aktywności Lokalnej „FALA” z Wrocławia złożyły ofertę wspólną, która została pozytywnie zweryfikowana i dzięki czemu obie instytucje ogłaszały nabory dla stowarzyszeń działających na wsiach dając im możliwość wzięcia udziału w programie i pozyskania wolontariusza, który w czasie pobytu w naszej wsi otrzymuje utrzymanie i drobne kieszonkowe.

 

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysin przystępując do tego Programu przyjęło wolontariusza, który będzie nieodpłatnie świadczył pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności. Gościmy w Wysinie młodego człowieka, który będzie poznawał naszą społeczność, będzie animował zajęcia w prowadzonej przez Stowarzyszenie świetlicy. Dzięki obecności wolontariusza świetlica jest udostępniana do godziny 21 od poniedziałku do piątku. W środy zapraszamy mieszkańców (młodzież, dorośli) na spotkania przy kartach, w piątek zapraszamy na gry planszowe, warcaby, szachy, a co drugą sobotę na film z dyskusją o godzinie 16.

 

                                                                                  Elżbieta Licznerska – prezeska SRiPWW

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: