Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wigilia św. Andrzeja w Liniewie
data publikacji: 03.gru.2012

Wigilia św. Andrzeja to czas wróżb i przepowiedni. Zgodnie z tradycją, 23 listopada 2012r. w sali widowiskowej GOKSiR w Liniewie odbyły się Andrzejki. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Liniewie wspólnie z GOKSiR.

 

 

Katarzynki i Andrzejki – wieczory wróżb poświęconych miłości i małżeństwu odeszły już prawie w zapomnienie. Dawniej w wigilię  św. Andrzeja panny dawały upust swojej pomysłowości w odczytywaniu przyszłości z różnych znaków, zaś  katarzynki były dniem wróżb wyłącznie dla chłopców. Dzisiaj to już tylko pełna humoru zabawa połączona ze wspólnymi wróżbami. Specjalnie na tę okazję przygotowano moc różnorodnych przepowiedni na bliższą i dalszą przyszłość. Lał się wosk, kręcono butelką, odczytywano symbole i daty, ciągnięto losy/wróżby. Podczas czarów każdy mógł uchylić rąbka tajemnicy, każdy mógł też dowiedzieć się o wielu ciekawych rzeczach, które czekają na nas już niebawem, np. o swoim przyszłym zawodzie, o drugiej połówce, o niesamowitej przygodzie i „słodkim” życiu.

Oprócz wesołej zabawy i wróżb – traktowanych oczywiście przez wszystkich uczestników „z przymrużeniem oka” – dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek. Zadowolone buzie maluchów oznaczały, że popołudnie z wróżbami było udane. Na następne andrzejki niestety trzeba będzie poczekać kolejny rok mimo tego pracownicy biblioteki i goksir nigdy nie zapominają o dzieciach i już teraz zapraszają na spotkanie z Świętym Mikołajem!

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: