Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wycieczka uczniów Zespołu Oświatowego w Garczynie do Warszawy
data publikacji: 04.maj.2015

 24 kwietnia 2015  roku  uczniowie klas II-VI Zespołu Oświatowego w Garczynie wraz z opiekunkami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy,na którą zostali zaproszeni przez Pana profesora Henryka Runowskiego. Wcześnie rano, bo o 4.50,   przed szkołą zebrali się wszyscy jej uczestnicy, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem rozpoczęło się od zdobycia tzw. ,,Góry Gnojnej”. Dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, które częściowo zabierała Wisła. Teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok. Potem młodzi turyści powędrowali na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyli na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja „Bazyliszek”, nad wejściem której wisi podobizna potwora. Później wycieczka udała się zobaczyć średniowieczne mury z Barbakanem, a także Pomnik Małego Powstańca. Kolejnym punktem zwiedzania był Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Dalej pomaszerowano na Krakowskie Przedmieście, przy którym znajdują się między innymi Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski.  Przewodniczka zaprowadziła także grupę na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.

Uczniowie mieli  także okazję odwiedzić Kościół Świętego Krzyża, gdzie znajduje się serce  wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina, a także serce Noblisty Władysława Reymonta.

Ważny punkt wycieczki stanowiło zwiedzanie  Zamku Królewskigo, który zachwyca  barokowo – klasycystycznym stylem..

 Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, nie mogło obyć się bez spaceru po Łazienkach Królewskich. Duże wrażenie zrobił   Teatr na Wyspie, scena położona na sztucznej wyspie. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć „pozowały” im przepiękne pawie i liczne wiewiórki.

Z Łazienek uczestnicy szkolnego wyjazdu do stolicy udali się na spotkanie z Panem Profesorem Henrykiem Runowskim do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. To właśnie Pan Profesor, który jest absolwentem  Szkoły Podstawowej w Garczynie , zaprosił jej uczniów do Warszawy i sprawił, że mogli oni z tego zaproszenia skorzystać.

Na miejscu czekał  poczęstunek i upominki. Wszyscy byli  zachwyceni uczelnią, jej pięknym położeniem, a przede wszystkim  osobą Pana Profesora. Może niektórzy  pójdą w jego ślady?

Kolejny dzień pobytu w Warszawie rozpoczął się od przejazdu w okolicach Stadionu Narodowego, na który niestety nie można było wejść, gdyż przygotowywał się do wielkiego wydarzenia jakim był Maraton Warszawski.

Następnie odwiedzono Bibliotekę Uniwersytecką, która zachwyciła  ogrodem na dachu, a po niej Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Była tam okazja własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego świata.

Ostatnimi punktami wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki i wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

            W drodze powrotnej nie obyło się bez odwiedzin w McDonald’s, gdzie wszystkich  zabawiał  sam McRoland.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Dowodem jest spora ilość pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy wrócili zadowoleni.

Uczniowie, rodzice  i nauczyciele chcieliby wyrazić wielką wdzięczność   Panu Profesorowi Henrykowi Runowskiemu, za to, że dzięki niemu udało nam się odwiedzić Warszawę i przeżyć tak piękną przygodę.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: