Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
WYGRANY  OGÓLNOPOLSKI  KONKURS
data publikacji: 27.wrz.2023

„PRACOWNIA  KOMPETENCJI  CYFROWYCH”
 organizowany przez OSE i Państwowy Instytut Badawczy NASK

Miło nam poinformować, że 3 szkoły w naszej gminie otrzymały nagrody za udział w konkursie ,,Pracownie kompetencji cyfrowych” organizowanym przez NASK, Ogólnopolską Sieć Edukacyjną oraz Ministerstwo cyfryzacji. Każda ze szkół wzięła udział w dwóch kategoriach klas I-III oraz IV-VI.

Szkoła w Garczynie

Dzieci z klas I-III miały za zadanie zrealizować moduł kursu ,,Internetowa szkoła słonia Spacjusza” i przygotować projekt kolorowanki. Natomiast uczniowie klas IV-VI realizowali moduł ,,Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu” oraz przygotowali plakat z hasłem promocyjnym dotyczącym właściwego zachowania w sieci.

Szkolnymi opiekunami konkursu byli: w klasach I-III:  Panie: Grażyna Lewandowska, Honorata Rutkowska i Halina Szwoch, a w klasach IV-VI Pani Dominika Osowska, która była także szkolnym koordynatorem całego konkursu. Szkoła otrzymała nagrodę w kategorii I-III

Szkoła Podstawowa w Głodowie

Zwycięzcami zostali uczniowie klas IV-VI, którzy w ramach konkursu zrealizowali moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu” oraz wykonali pracę konkursową – plakat z hasłem promocyjnym. Opiekunem Projektu była Pani Natalia Nowak – nauczycielka informatyki.

Szkoła Podstawowa w Wysinie

Uczniowie wraz z panią Dominiką Osowską wykonali zadania konkursowe dla kategorii wiekowej klas I-III oraz klas IV-VI. Uczniowie z młodszej grupy przygotowali pracę konkursową  – projekt kolorowanki natomiast uczniowie klas IV-IV  przygotowali pracę konkursową  – plakat z hasłem promocyjnym. Szkoła w Wysinie otrzymała nagrodę w ramach pracy konkursowej klas I-III.

Nagrodą w konkursie  dla każdej szkoły to zestaw pn. „Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK)”, składający się z 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem, umożliwiający prezentowanie wyników pracy.

Gratulujemy i cieszymy się z nowych możliwości rozwoju uczniów poprzez wykorzystanie pozyskanych  Mobilnych Pracowni Komputerowych.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: