Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Zakończenie Rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej
data publikacji: 29.sie.2013

23.08.2013

Rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Nożnej od wielu lat są na stałe wpisane w kalendarz imprez sportowych gminy Liniewo. Pierwszym ich organizatorem było Gminne Towarzystwo Sportowe Kasztelania Garczyn aw rozgrywkach brały udział drużyny z terenu gminy Liniewo. Od dwóch lat organizatorami rozgrywek są animatorzy sportu na Orliku w Liniewie wraz z wójtem gminy o puchar którego toczony jest bój w rozgrywkach. Wraz ze zmianą organizatorów zmieniła się formuła turniej, wszystkie mecze rozgrywane są na tym samym boisku, do udziału zaproszone są drużyny spoza gminy a nawet powiatu. Zmiany te wpłynęły na podniesienie poziomu i rangi rozgrywek Ligi Mistrzów Orlika w Liniewie.

Głównym celem organizowanych rozgrywek jest stworzenie społeczności lokalnej możliwości regularnej rywalizacji sportowej w godnych warunkach zachowując główne aspekty stabilności fizycznej i ich rozwój oraz zapobieganie nałogom.

W rozgrywkach LMO 2013 w Liniewie brało udział 8 drużyn po 15 zawodników każda, z gminy Liniewo, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Przywidz i Skarszewy. Rozgrywki zostały podzielone na dwie fazy: fazę zasadniczą składającą się z siedmiu kolejek i fazę play-off trzy kolejki spotkań. W fazie play-off w dwóch grupach, drużyny z miejsc 1-4 fazy zasadniczej walczyły o tytuł mistrza ligi a pozostałe drużyny walczyły o miejsca od 5 do 8. Po 10 kolejkach najlepszym zespołem rozgrywek po raz drugi okazała się drużyna Orlęta Nowa Energia Orle, która w całych rozgrywkach nie poniosła porażki ( 9 zwycięstw i 1 remis) gromadząc na swoim koncie 28 punktów przy 113 zdobytych i 36 straconych bramkach, na drugim miejscu uplasowała się drużyna TimretPiekło Dolnezdobywając 22 punkty a trzecie miejsce z 19 punktami zajęła drużyna Vistalu Liniewo.

W kategorii króla strzelców rozgrywek na pierwszym miejscu uplasował się Piotr Runowski Orlęta N.E– 36 bramek, drugi był Tomasz Gierszewski Orlęta N.E– 26 goli a trzecie miejsce przypadło w udziale zawodnikowi Timretu Dariuszowi Bobrowskiemu, który strzelił19 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany już po raz kolejny Sebastian Grochowski z drużynyŻubry, tytuł drużyny Fair Play przyznano zespołowi młodych piłkarzy z Liniewa, zespołowi Gwiazda.

Kolejna edycja rozgrywek LMO już za rok a wraz z nią gwarantowana dawka emocji, sportowej walki i rywalizacji, zdrowia i zadowolenia. „Zdrowie – to nie tylko brak choroby, lecz stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowegoto motto wszelkich działań na boisku Orlik w Liniewie.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: