jesteś w dziale:
Biegi uliczne w Skorzewie
data publikacji: 01.cze.2015

W sobotę, 30 maja w Skorzewie (gm. Kościerzyna) odbyły się VII biegi uliczne Pamięci Jana Pawła II na dystansie 5 kilometrów w biegu Open. Oprócz biegu głównego organizatorzy zorganizowali również biegi młodzieżowe w 10 kategoriach.

Trasę biegu głównego najszybciej pokonał Tadeusz Zblewski z Bytowa.  Spośród 315 startujących zawodników (dzieci, młodzieży i seniorów), swoją obecność odnotowali także przedstawiciele z Gminy Liniewo. Kolejny raz z sukcesami o podium powalczyła ośmioosobowa grupa biegaczy „Liniewo Biega”, w której 32 letni Maciej zajął V miejsce w biegu Open i I miejsce w kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy również ukończyli bieg z bardzo dobrym wynikiem czasowym. Gratulacje dla załogi. Pomimo deszczowej aury podczas biegu głównego panowała miła atmosfera i wszyscy wspaniale się bawili. W czasie zawodów, dla regeneracji sił, wszyscy mogli posilić się pożywną, ciepłą zupą. „Liniewo Biega” składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Mirosławowi Warczakowi za udostępnienie busa i przewóz reprezentacji z Liniewa na zawody.