Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
„Bogu na chwałę ludziom na ratunek”
data publikacji: 12.lip.2022

Zgodnie z mottem rycerzy św. Floriana – Strażacy ratują ludzi i ich dobytek, pomagają gdzie tylko mogą.

Jak powszechnie wiadomo na terenie gminy Liniewo funkcjonują cztery jednostki OSP, zrzeszające ludzi dobrej woli. Ochotnicza Straż Pożarna to powołanie, a nie zawód, choć często absorbuje druhów tak bardzo, że śmiało można powiedzieć o pracy na kolejny etat.

Wszyscy wiemy co należy do ich głównych zadań, jednak są dni w których nasze druhny i druhowie wchodzą w inne role. Tak też było podczas obchodów Dnia Dziecka na terenie gminy. Jak co roku mogliśmy liczyć na ogromną pomoc ze strony wszystkich jednostek OSP. W każdej miejscowości, w której zorganizowano obchody dla najmłodszych mieszkańców gminy obecni byli strażacy wożąc dzieci wozami strażackimi na przejażdżki po gminie.

Kolejną wspaniałą atrakcję zgotowali nam druhowie z OSP Liniewo podczas rodzinnego pikniku integracyjnego pn. „Dzień Sąsiada”.      Nasi ochotnicy przygotowali pokaz „ Ratownictwa Drogowego”, w którym można było zobaczyć w jaki sposób udziela się pomocy poszkodowanym w wypadkach i zdarzeniach drogowych. Zaaranżowana scenka, w której w uszkodzonym samochodzie pomagają kierującej pojazdem nieprzytomnej kobiecie, wzbudził ogromne zainteresowanie.

Z nie mniejszym zaangażowaniem na ostatnim festynie Rodzinnym w Wysinie strażacy pokazywali dzieciom jak gasić pożary. Każdy chętny mógł wziąć wąż strażacki do ręki i zobaczyć jak to jest być strażakiem.

No właśnie – Być Starzakiem! Nie możemy zapomnieć o wspaniale, przygotowanych zawodach strażackich w Wysinie, w których brały udział jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i dorośli druhowie OSP z całej naszej gminy. Bo sportowa rywalizacja jaka towarzyszy podczas takich zawodów jest bardzo potrzebna, ale również służy ćwiczeniom i przede wszystkim zaraża młodych tą wspaniałą inicjatywą jaką jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Kochani Nasi Druhowie Ochotnicy i zawodowcy, dziękujemy Wam za waszą pracę, za ratowanie ludzkiego życia i mienia, ale i za wizerunek Strażaka – Człowieka budzącego zaufanie. Dziękujemy za czas poświęcony nam mieszkańcom, tym małym i tym dużym. Za niesłabnący entuzjazm i empatię z jaką podchodzicie do drugiego człowieka. Za to, że zawsze można na Was liczyć i za serce jakie poświęcacie kolejnemu pokoleniu strażaków ochotników.

Niech Wam Pan Bóg błogosławi, a św. Florian strzeże. Jeszcze raz dziękujemy!  

                                                             Mieszkańcy Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: